Warunki leasingu dla nowych firm

Leasing samochodu czy maszyn jest możliwy od pierwszego dnia prowadzenia działalności firmy. Jest łatwiejszy do pozyskania od kredytu, który dla firm rozpoczynających działalność jest możliwy w zasadzie tylko w formie kredytów inwestycyjnych. Jakie zatem warunki trzeba spełnić aby wziąć leasing przy nowopowstałej firmie?

Admin -
Admin
leasing dla nowych firm

Dowiedz się, jakie są warunki leasingu dla nowych firm. Jeśli chcesz PaniAla przedstawi Ci oferty wynegocjuje cenę. Zacznij czat lub zostaw kontakt w formularzu na końcu artykułu.

 czat

Z artykułu dowiesz się:

Jaka jest wpłata własna przy leasingu dla nowej firmy?

Jeżeli planujesz wziąć leasing bankowy musisz liczyć się z tym, że wkład własny będzie rozpoczynał się od 20%. Natomiast leasingodawcy pozabankowi oferują leasing już z 10% z udziałem własnym, poza tym warto o nich pomyśleć, kiedy masz nie do końca czystą sytuację w BIK. Pamiętaj – pomimo tego, że leasing dotyczy Twojej firmy Ty również zostaniesz prześwietlony i poproszony o wypełnienie dokumentów dotyczących zarówno Twojej firmy jak i Ciebie.

pani ala asystentka finansowa

A Ile wyniesie Twój leasing?

Poznaj warunki leasingu dla nowych firm i zleć PaniAli kalkulację.

Kliknij TUTAJ – chętnie obliczę kalkulację

Co nowa firma może wziąć w leasing?

Jeśli właśnie założyłeś firmę i nie możesz wykazać historii finansowej możesz skorzystać z leasingu na wybrane środki trwałe ewentualnie potrzebne będzie przedstawienie dodatkowego zabezpieczenia. Co zatem możesz leasingować od pierwszych dni prowadzenia działalności? Na pewno będą  to samochody osobowe i dostawcze, zarówno te nowe, jak i używane. W tym przypadku procedura jest uproszczona gdyż warunkiem ubiegania się o leasing jest przedstawienie dowodu osobistego oraz podstawowych danych firmowych. Jeżeli przedmiotem leasingu mają być np. maszyny budowlane czy rolnicze procedura jest bardziej wydłużona.

Jakie są warunki leasingu dla nowych firm

Jeżeli przedmiot leasingu będzie używany pamiętaj, że nie powinien być starszy niż 10 lat i musi przejść badanie rzeczoznawcy, poza tym powinieneś dostarczyć niezbędne dokumenty do leasingu. Te znów mogą się różnić w zależności od leasingodawcy np. jeżeli wcześniej nie prowadziłeś działalności być może zostaniesz poproszony o przedstawienie swojego ostatniego PIT.

Czytaj również:

Leasing dla nowych firm. Gdzie, kiedy, jak?

Leasing dla start upów. Rusz swój biznes.

Jak sfinansować sprzęt medyczny. Pożyczka leasingowa czy leasing?

Czy możliwy jest leasing dla nowej firmy bez opłaty własnej?

Opcja leasingu bez wpłaty wstępnej istnieje ale dla firm ze stażem. Nowe firmy wnoszą tzw. czynsz inicjacyjny, który w zależności od leasingodawcy wynosi.

Uwaga: Przy leasingu finansowym potrzebujesz też pieniędzy na zapłacenie całego Vatu na początku. Powiększy to pulę gotówki, którą musisz wydać na samym początku.

Jakie dokumenty są wymagane przy wniosku o leasing?

Prostsza forma dotycząca samochodów osobowych oraz dostawczych. Trzeba przygotować następujące dane:

 • NIP, REGON,
 • dowód osobisty właściciela
 • wniosek leasingowy (zawarte w nim informacje o majątku i zobowiązaniach przedsiębiorcy).

Czasem leasingodawca wymaga standardowej procedury wnioskowania o leasing i wtedy niezbędne jest przedstawienie następujących danych:

 • PIT-36,
 • CIT-8,
 • bilansu i rachunku wyników,
 • oświadczenie o dochodzie i przychodzie za ostatni miesiąc,
 • zaświadczenie o braku zaległości podatkowych z Urzędu Skarbowego i ZUS,
 • opinie banku obsługującego rachunek firmowy,  a także opinie innych firm leasingowych o spłatach rat,oświadczenie majątkowe.

Zleć Pani Ali znalezienie oferty i negocjację stawki. Za taką kalkulację Pani Ala nie pobiera żadnego wynagrodzenia, a jej otrzymanie nie stanowi żadnego zobowiązania z Twojej strony. Napisz na czacie lub wyślij formularz kontaktowy.

Zanim zaczniesz wysyłać oferty do kilkunastu firm poproś o zestawienie ofert Panią Alę.

 • pomoc w ocenie i wyborze otrzymanych propozycji
 • doradztwo w kwestiach prawno – podatkowyh itp
 • pomoc w przypadku trudności z uzyskaniem finansowania

Zacznij teraz czat lub wyślij formularz

czat

 

  Admin -
  Admin

  Zobacz więcej

  Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.

  kalkulator leasingu
  Kalkulator leasingu

  Leasing to jedna z najkorzystniejszych form finansowania samochodów maszyn czy nawet budynków. Oczywiście firmy leasingowe nie działają charytatywnie w związku z czym każda tego rodzaju umowa...

  Zobacz artykuł