Szefie ratuj swoją firmę – czyli wszystko o leasingu zwrotnym.

Potrzebujesz gotówki na bieżącą działalność firmy ale nie masz też nieruchomości, która mogłaby być zabezpieczeniem kredytu lub proces przyznania go wydaje się być za długi? A może musisz kupić drogą maszynę z zagranicy, jednak żaden z leasingodawców nie chce podjąć się tematu? To rozwiązanie jest dla Ciebie.

Admin -
Admin
LEASING ZWROTNY

CZYTAJ I W KAŻDEJ CHWILI PYTAJ

CZAT O FINANSOWANIU Z TWOJĄ ASYSTENTKĄ – 24/7

Jeżeli tylko nabyłeś wartościową maszynę, samochód lub masz nieruchomość, którą możesz przekazać do leasingu skorzystaj z usługi pokrewnej, jaką jest leasing zwrotny.

Leasing zwrotny – jak to działa?

Kupujesz przedmiot, następnie przekazujesz leasingodawcy fakturę, on wycenia Twój przedmiot, dogadujecie warunki. Wtedy właścicielem przedmiotu staje się leasingodawca, gotówka za przedmiot leasingu zostaje przelana na Twoje konto, a Ty w zamian płacisz raty leasingowe.

Może Cię zainteresować:

Leasing zwrotny najczęstsze pytania i odpowiedzi

Często zdarza się też, że przeliczysz swoje możliwości – kupując maszyny ze środków firmowych, nie przewidzisz wszystkiego. A to odpowiedzi na najbardziej nurtujące Was pytania dotyczące korzystania z tej formy finansowania:

Czytaj także:

Leasing nieruchomości czy kredyt- teraz masz wybór

Jaki może być maksymalny wiek przedmiotu?

Jeżeli kupiłeś maszynę do 6 miesięcy wstecz nie powinno być problemu z uzyskaniem leasingu, a co za tym idzie także środków. Jeśli kupiłeś przedmiot już jakiś czas temu ale z punktu widzenia leasingu jest on atrakcyjny także możesz liczyć na finansowanie.

Na jakich zasadach firma rozlicza leasing zwrotny?

Leasing zwrotny rozliczasz podobnie, jak leasing operacyjny możesz więc odliczać kapitałową i odsetkową część raty.

Kto ponosi koszty amortyzacji przedmiotu ?

Leasing jest traktowany, jako usługa do każdej z rat doliczany jest 23% VAT, natomiast amortyzacji dokonuje leasingodawca.

Jeżeli planujesz duży przypływ gotówki w późniejszym czasie, możesz tak ułożyć raty by ostatnia była nieco wyższa od poprzednich.

Komu zalecany jest leasing zwrotny?

Na tą formę finansowania często decydują się przedsiębiorcy, którzy muszą kupić maszyny, który dystrybutorzy znajdują się w innych krajach. Kiedy przyszły przedmiot leasingu nie znajduje się w granicach naszego kraju leasingodawcy niechętnie decydują się na wzięcie takiego przedmiotu w leasing. W takim wypadku zwykle opłacają przedmiot z własnej gotówki, następnie po sprowadzeniu go do kraju biorą w leasing zwrotny.

WCIĄŻ MASZ SPORO PYTAŃ?

JESTEM TUTAJ PO TO ABY NA NIE ODPOWIEDZIEĆ

TERAZ TWOJA KOLEJ – PO PROSTU PYTAJ

LEASING PYTANIA I ODOWIEDZI

  Admin -
  Admin

  Zobacz więcej

  Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.

  kalkulator leasingu
  Kalkulator leasingu

  Leasing to jedna z najkorzystniejszych form finansowania samochodów maszyn czy nawet budynków. Oczywiście firmy leasingowe nie działają charytatywnie w związku z czym każda tego rodzaju umowa...

  Zobacz artykuł