Leasing zwrotny nieruchomości – kiedy warto się na niego zdecydować ?

Gdy posiadasz halę produkcyjną, magazyn, lokale biurowe, powierzchnie biurowe leasing zwrotny nieruchomości może uratować Twoją płynność finansową.

Admin -
Admin

Jeżeli śledzisz teksty, które publikuje Pani Ala parę razy czytałeś już pewnie peany na temat leasingu zwrotnego nieruchomości, jeżeli w dalszym ciągu zastanawiasz się skąd to upodobanie ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Po pierwsze dlatego, że leasing zwrotny uratował niejedno przedsiębiorstwo.

Z artykułu dowiesz się:

Dla kogo jest leasing zwrotny nieruchomości?

Masz już nieruchomość komercyjną i potrzebujesz pieniędzy na działalność operacyjną swojej firmy, banki odmawiają Ci kredytu, a pożyczka pozabankowa jest zbyt droga? Rozważ wówczas leasing zwrotny. Dodatkowo jeżeli jesteś deweloperem, który buduje duże obiekty i nie możesz czekać na sprzedaż nieruchomości, jeżeli masz swoją hale produkcyjną, lub jakikolwiek inny komercyjny budynek leasing zwrotny lub pożyczka leasingowa są właśnie dla Ciebie.

leasing zwrotny

Leasing, a kredyt

Myślisz –  ale przecież mogę wziąć kredyt, po co od razu leasing? Warto więc na samym początku wiedzieć, że leasing ma o wiele mniej uciążliwe formy zabezpieczenia, jest bardziej elastyczny, możesz dostosować jego raty do swoich potrzeb i co najważniejszy jest o wiele bardziej dostępny od zwykłego kredytu bankowego.

Przykładowo mając kredyt na nieruchomość w strukturze majątku firmy (aktywa) odnotowujemy wzrost w bilansie środków trwałych, które podlegają dalszej amortyzacji. Natomiast po stronie źródła finansowania firmy (pasywa) rośnie zobowiązanie na zaciągnięty kredyt bankowy i to wpływa na pogorszenie struktury bilansu czyli majątku firmy. Leasing nieruchomości natomiast zostanie ujęty tylko w Rachunku zysków i Strat w kosztach przez płaconą ratę – nie pogarsza zatem wyników finansowych firmy.

To może Cię również zainteresować:

Jak zarabiać na działce inwestycyjnej ? 

Wszystko co powinieneś wiedzieć o leasingu nieruchomości a nie wiedziałeś jak zapytać ?

Leasing nieruchomości czy kredyt?

Leasing, a tarcza podatkowa

Leasing

 • Leasing warto wykorzystać, jako narzędzie, dzięki któremu obniżysz podstawę do opodatkowania, nawet o całą ratę leasingową.
 • Dzięki zawarciu umowy leasingu zawarty na czas krótszy od okresu amortyzacji powstaje tarcza podatkowa (szybsze wliczenie w koszty środka trwałego).

Kredyt

 • W przypadku kredytu bankowego w koszty wciągniesz jedynie odsetki od kredytu oraz amortyzację.

Zastanawiasz się ile musiałaby być warta Twoja nieruchomość, żeby móc wziąć ją w leasing lub w pożyczkę leasingową? Rozmowy z leasingodawcami zaczynają się od 100 000 zł. Górnej granicy nie ma. Leasingodawcy są otwarci na propozycje.

Czy leasing zwrotny się opłaca?

Zdecydowanie leasing zwrotny pozwala odmrozić finanse firmy i zwiększyć kapitał obrotowy. Dlatego najbardziej opłaca się przedsiębiorcom, którzy nie chcą aktualnie zbywać na stałe majątku firmy np. sprzętu i maszyn o dużej wartości rynkowej.

MASZ DODATKOWE PYTANIE ?

Zapytaj Alicję – pierwszą asystentkę finansową wspieraną sztuczną inteligencją, która doradzi i znajdzie dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Chcesz abym znalazła dla Ciebie oferty leasingodawców?

czat

Foto/ Pixabay

  Admin -
  Admin

  Zobacz więcej

  Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.

  Przepraszamy, ale nie mamy żadnej zawartości, którą możemy Tobie zaprezentować.