Finansowanie faktur w faktoringu cichym

Czy Twój klient przeciąga terminy spłat za faktury nawet o 60 dni i nie chce się zgodzić na finansowanie faktur przez pośrednika czyli przez faktoring? Przeczytaj ten tekst i zastanów się nad planem B czyli faktoringiem cichym.

Admin -
Admin
faktoring cichy
czat

Interesuje Cię faktoring i potrzebujesz pomocy w znalezieniu oferty dla firmy? Skorzystaj ze wsparcia. Pani Ala znajdzie dla Ciebie dopasowane rozwiązanie, wynegocjuje ceny i pomoże w kwestiach prawno – formalnych. Napisz na czacie lub wyślij formularz kontaktowy.

Z artykułu dowiesz się:

Co to jest faktoring cichy czyli niejawny?

Jest to rodzaj finansowania faktur skierowany do przedsiębiorcy, który nie ma zgody na objęcie zobowiązań faktoringiem lub kiedy zawarte umowy z odbiorcami zawierają zakaz cesji. Dzięki takiemu rozwiązaniu firma, która rozlicza się z nami za usługi nie jest informowana o przekazaniu wierzytelności do faktoringu, a maksymalny termin płatności faktur przez nią wynosi do 120 dni.

Kiedy zdecydować się na faktoring cichy

 1. Ten rodzaj faktoringu skierowany jest do Klientów, których odbiorcy nie wyrazili zgody na objęcie ich zobowiązań faktoringiem lub których umowy z odbiorcami zawierają zakaz cesji,
 2. Płatnik nie jest informowany o przekazaniu wierzytelności do faktoringu,
 3. Klient sam decyduje o przekazaniu przez siebie wybranych zestawień, czy pojedynczych faktur,
 4. Z reguły nie ma wymagań, co do ilości płatników faktoringowych,
 5. Maksymalny termin płatności faktur to 120 dni.

To Ty czyli usługodawca decydujesz, które zestawienia faktur czy finansowanie pojedyncze wybierzesz.

Czytaj także:

Jak długo czeka się na decyzje o przyznaniu faktoringu cichego?

Procedura przyznawania faktoringu niejawnego nie trwa długo. Wszystko zależy od zaangażowania klienta w cały proces uzyskania finansowania. Najczęściej czas wypełniania dokumentów trwa od godziny do kilku dni. Natomiast firma faktoringowa bazując na przesłanych danych jest wstanie zaopiniować i wydać decyzję maksymalnie do kilku dni roboczych.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Faktoring niejawny jest usługą dla wszystkich przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzonej działalności. Co więcej nawet firmy, które są na rynku krócej niż rok czasu korzystają z takiego finansowania faktur. Szczególnie one doceniają możliwości rozwijania się i zdobywanie nowych kontraktów. Każde zdarzenie gospodarcze jest rozpatrywanie indywidualnie przez faktora ( bank lub firma faktoringowa), dlatego też nie ma sztywnych zasad przyznawania faktoringu. Kontrahent powinien dostarczyć swoje wyniki finansowe oraz określić limit finansowania (wypłaty środków), jak również ustalić płatników faktoringowych. Reasumując faktoring niejawny jest dla każdego przedsiębiorcy, nie wymaga skomplikowanych procedur, a może przynieść same korzyści.

Podsumowanie:

Jest to często jedyne rozwiązanie umożliwiające szybkie sfinansowanie prac, gdy terminy płatności są wydłużone powyżej 30 dni i usługobiorca nie wyraża zgody na cesję.

MASZ WIĘCEJ PYTAŃ ?

Zleć Pani Ali przygotowanie oferty faktoringu i porównania go z innymi. Za taką kalkulację Pani Ala nie pobiera żadnego wynagrodzenia, a jej otrzymanie nie stanowi żadnego zobowiązania z Twojej strony.

Zanim zaczniesz wysyłać oferty do kilkunastu firm poproś o zestawienie ofert Panią Alę.

A jeśli zdecydujesz się na którąś z ofert PaniAla zapewni Ci fachowe wsparcie:

 • pomoc w ocenie i wyborze otrzymanych propozycji
 • doradztwo w kwestiach prawno – podatkowych itp.
 • pomoc w przypadku trudności z uzyskaniem finansowania

Zacznij teraz czat lub wyślij formularz

czat
http://m.me/panialapl

FORMULARZ

  Admin -
  Admin

  Zobacz więcej

  Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.