Sposób na finansowanie faktur z długimi terminami płatności

Sprawdzonym sposobem na szybkie odzyskanie środków za wykonaną usługę lub sprzedany towar jest faktoring. Jest to jedyna jak do tej pory na rynku furtka dla firm, które skazane są na pracę z klientami o długich terminach płatności.

Pani Ala - Asystentka finansowa
Pani Ala Asystentka finansowa
Finansowanie faktur

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu formy finansowania dla firmy? Skorzystaj ze wsparcia.

Pani Ala znajdzie dla oferty faktoringu, pożyczek firmowych lub leasingu. Napisz na czacie lub wyślij formularz kontaktowy.

 Szybkie finansowanie faktur

Faktoring jest jedyną tego typu usługą pozwalającą w ciągu 24 godzin zamienić fakturę na gotówkę. Ta zyskująca popularności forma płatności nie powoduje spirali zadłużenia. Firma faktoringowa odkupuje od przedsiębiorcy nieopłacone i przeterminowane faktury. Następnie zajmuje się m.in. wysłaniem wezwania do zapłaty i dalszą ich wierzytelnością.

 Finansowanie faktur zakupowych

Finansowanie zakupów polega na zgłaszaniu przez przedsiębiorcę faktur kosztowych do jednej z firm faktoringowych. To ona opłaca faktury w imieniu klienta, a  następnie przelewa środki bezpośrednio do jego kontrahenta. Można powiedzieć zatem, że jest to najbardziej bezpiecznie działanie pod kontem ryzyka kredytowego.

Finansowanie faktur online

Często zdarza się, że kontrahent zwleka z płatnością za towar. Przedsiębiorca, który ma przyblokowane środki może je uwolnić dzięki szybkiemu finansowaniu online. W przypadku instytucji finansowych, które oferują finansowanie faktur online mamy do czynienia z szybką i prostą procedurą tranzakcyjną. Polega ona na mailowym przesłaniu faktury faktorowi. Ten odpowiada za resztę procesów oraz zapewnienie finansowania.

 Finansowanie faktur online jak to działa

Coraz powszechniejszą formą staje się faktoring online. Jego uproszczone procedury sprowadzają się do kilku kroków, jakie wykonuje przedsiębiorca; wysyła do firmy faktoringowej wypełniony wniosek o finansowanie. Po uwierzytelnieniu dokumentu do 24 h środki za wystawioną fakturę są przelane na konto. Cały proces odbywa się zdalnie.

 Finansowanie pojedynczej faktury

W przypadku, gdy firma wykonuje zlecenie jednorazowo i nie planuje dalszej współpracy z kontrahentem może zdecydować się na faktoring pojedynczej faktury. Wystarczy scedować fakturę na wybraną instytucję finansową natychmiast otrzymać należne środki.

Finansowanie wielu rozdrobnionych faktur

Najkorzystniejszą opcją dla firm wystawiających wiele faktur jest faktoring na cesji generalnej. Oznacza on przeniesienie praw do wierzytelności na faktury sprzedażowe ( objęte umową faktoringową) na konkretną firmę faktoringową.
 Cesja generalna zabezpiecza przed zajęciem komorniczym i roszczeniami innych podmiotów.

 Finansowanie faktur koszt

W zależności od wybranego faktora koszt prowizji może się różnić. W ramach opłat mieści się:

– prowizja podstawowa. Zależna jest ona od wysokości wykorzystanego kapitału

-opałata przygotowawcza. Zawiera się w niej analiza kontrahentów.

-opłata za obsługę prawną

– odsetki za przekroczenie terminu płatności.

– w przypadku banków pobierana jest opłata za niewykorzystany limit ( który był określony w umowie ), a także za sytuacje, gdy nie będzie cyklicznie przekazywał do finansowania nowych faktur.

Finansowanie faktur w faktoringu – dla kogo jest ta usługa

Faktoring szczególnie sprawdza się w młodych firmach, które nie posiadają jeszcze odpowiedniej zdolności kredytowej zatem drzwi banków są dla nich zamknięte. Warto wiedzieć, że w przypadku faktoringu najważniejszy jest solidny kontrahent.

Zleć Pani Ali znalezienie oferty finansowania dla Twojej firmy. Napisz na czacie lub wyślij formularz kontaktowy.

A jeśli zdecydujesz się na którąś z ofert PaniAla zapewni Ci fachowe wsparcie:

 • pomoc w ocenie i wyborze otrzymanych propozycji
 • doradztwo w kwestiach prawno – podatkowych

Zacznij teraz czat lub wyślij formularz

  Pani Ala - Asystentka finansowa
  Pani Ala Asystentka finansowa

  Zobacz więcej

  Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.

  Korzyści i wady faktoringu
  Korzyści i wady faktoringu

  Rosnąca popularność faktoringu wynika przede wszystkim z faktu że korzystające z niego firmy nie muszą oczekiwać na uregulowanie należności przez kontrahenta. Jest to możliwe ponieważ...

  Zobacz artykuł