Sposób na finansowanie faktur z długimi terminami płatności

Sprawdzonym sposobem na szybkie odzyskanie środków za wykonaną usługę lub sprzedany towar jest faktoring. Jest to skuteczna forma finansowania w przypadku długich terminów płatności.

Grzegorz Kapusta -
Grzegorz Kapusta
Finansowanie faktur

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu formy finansowania dla firmy? Skorzystaj ze wsparcia.

Pani Ala znajdzie dla oferty faktoringu, pożyczek firmowych lub leasingu. Napisz na czacie lub wyślij formularz kontaktowy.

 Szybkie finansowanie faktur

Faktoring jest jedyną tego typu usługą pozwalającą w ciągu 24 godzin zamienić fakturę na gotówkę. Przedsiębiorca podpisuje umowę z jedną z instytucji faktoringowych. Przekazuje jej faktury sprzedażowe. Faktor przelewa do 90 proc. zafakturowanej kwoty. Pozostała część należności przelewana jest po zapłacie faktury przez kontrahenta. Za świadczone usługi pobierane jest wynagrodzenie – najczęściej w postaci prowizji – jest to określony procent wartości faktury.

 Finansowanie faktur zakupowych

Faktoring zakupowy polega na finansowaniu przez faktora zobowiązań faktoranta wobec jego dostawców. W praktyce oznacza to, że faktorant czyli przedsiębiorca przekazuje firmie faktoringowej fakturę czy też zbiór faktur z poleceniem ich zapłacenia, zgodnie z obowiązującym terminem płatności. Następnie faktor ze swoich środków finansuje przelew oraz oczekuje należności za płatność zgodnie z wcześniejszym ustalonym harmonogramem. Faktoring odwrotny pomaga nie tylko regulować bieżące zobowiązania firmy wobec dostawców, ale również pozwala aktywnie kształtować politykę zakupową.

 Finansowanie faktur – koszt

W zależności od wybranego faktora koszt prowizji może się różnić. W ramach opłat mieści się:

 • prowizja podstawowa. Zależna jest ona od wysokości wykorzystanego kapitału,
 • opłata za obsługę prawną,
 • odsetki za przekroczenie terminu płatności,
 • w przypadku banków pobierana jest opłata za niewykorzystany limit ( który był określony w umowie ), a także za sytuacje, gdy nie będzie cyklicznie przekazywał do finansowania nowych faktur.

Finansowanie faktur w faktoringu – dla kogo jest ta usługa

Faktoring szczególnie sprawdza się w młodych firmach, które nie posiadają jeszcze odpowiedniej zdolności kredytowej zatem drzwi banków są dla nich zamknięte. Warto wiedzieć, że w przypadku faktoringu najważniejszy jest solidny kontrahent.

Zleć Pani Ali znalezienie oferty finansowania dla Twojej firmy. Napisz na czacie lub wyślij formularz kontaktowy.

A jeśli zdecydujesz się na którąś z ofert PaniAla zapewni Ci fachowe wsparcie:

 • pomoc w ocenie i wyborze otrzymanych propozycji
 • doradztwo w kwestiach prawno – podatkowych

Zacznij teraz czat lub wyślij formularz

  Grzegorz Kapusta -
  Grzegorz Kapusta

  Zobacz więcej

  Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.