Czy można zrezygnować z polisolokaty?

Przez długi czas nieuczciwi doradcy namawiali klientów na niekorzystne polisolokaty. Chociaż obiecywali im wysokie zyski oraz zabezpieczenie w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych problemów, to w praktyce przyniosły im jedynie duże straty.

Admin -
Admin
polisolokaty

Część z poszkodowanych klientów pogodziła się już ze stratą pieniędzy. Nie warto jednak rezygnować z walki o ich zwrot, bo wbrew pozorom istnieje duża szansa, że uda się odzyskać oszczędności. Ważne jest jednak, aby taką sprawą zajął się ktoś, kto ma w tym doświadczenie i wie, w jaki sposób należy zrezygnować z polisolokaty i wypowiedzieć umowę.

Dlaczego nie warto korzystać z polisolokat?

Na pierwszy rzut oka większość polisolokat wygląda atrakcyjnie, szczególnie że (przynajmniej teoretycznie) łączą w sobie dwie przydatne usługi: polisę na życie oraz lokatę. W praktyce niestety takie połączenie się nie sprawdza. Polisa nie daje klientom dobrego zabezpieczenia, natomiast zysk z lokat jest niewielki lub nie ma go wcale. Największe wady polisolokat to przede wszystkim długofalowy horyzont inwestycyjny, przez co klient zmuszony jest regularnie wpłacać niemałe pieniądze. Dodatkowo od jego wpłat pobierane są opłaty za zarządzanie polisą, co obniża zysk. W wielu przypadkach w umowach zawarte są nieuczciwe zapisy, zgodnie z którymi jeżeli klient będzie chciał skorzystać ze zgromadzonych środków (na przykład w związku z wypadkiem), to będzie się to wiązało z rozwiązaniem polisolokaty. To natomiast zawsze wiąże się z koniecznością zapłacenia wysokich kar. Warto również zwrócić uwagę na niską sumę ubezpieczenia. Jeżeli więc komuś zależy na ochronie, dużo więcej zyska, jeżeli wybierze zwykłą polisę.

Wsparcie prawne w sprawie polisolokat

Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad tym, czy rezygnacja z polisolokaty jest w ich przypadku możliwa. Najlepiej skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Prawnicy, którzy mają doświadczenie w takich sprawach, chętnie pomagają klientom, którzy ponieśli straty przez polislokolaty takich firm jak OpenLife, Axa, Nordea, Generali, Compensa, Aegon, Europa i innych. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja polisolokaty, która przełoży się na odzyskanie wszystkich środków. Wsparcie dostępne jest również dla osób, które już zapłaciły opłatę likwidacyjną. W większości przypadków udaje się ją odzyskać, dzięki czemu klient może otrzymać zwrot naprawdę dużych pieniędzy. Najlepiej więc już teraz skontaktować się z pracownikami https://oplatylikwidacyjne24.pl/rezygnacja-polisolokaty/ i zapytać o szczegóły.

Czy warto korzystać z usług prawników?

Nawiązanie współpracy z prawnikami jest dużo lepszym rozwiązaniem niż samodzielne szukanie informacji na temat tego, jak zrezygnować z polisolokaty. Dużą zaletą tej oferty jest to, że każdy klient może liczyć na bezpłatną analizę prawną. Jeżeli więc okaże się, że w jego przypadku nie da się odzyskać środków, nie poniesie żadnych kosztów. Najczęściej jednak sprawę udaje się załatwić na korzyść klienta. W takich sytuacjach specjaliści doradzają, w jaki sposób przeprowadzić proces likwidacji niekorzystnej polisolokaty, aby zminimalizować stratę klienta. Firma ma również wieloletnie doświadczenie w dochodzeniu roszczeń. Tym samym możesz nie tylko odzyskać swoje ciężko zarobione oszczędności, ale również zaoszczędzić czas i zwiększyć szanse na to, że polisolokata zostanie raz na zawsze zamknięta w taki sposób, abyś na tym nie stracił.

Przeczytaj także:

Co ubezpieczyciele oferują klientom w tarapatach

Ubezpieczenie transportu -sprawdź czego naprawdę potrzebujesz

Jak podnieść zdolność kredytową firmy

paniala czat
panialaczat

    Admin -
    Admin

    Zobacz więcej

    Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.