Leasing z gwarancją zwrotu samochodu, obniżenie rat, czy zawieszenie spłaty ?

W sytuacji, gdy spłata rat leasingowych staje się za dużym obciążeniem do rozważenia masz kilka wyjść. Po pierwsze zawsze warto rozważyć leasing z gwarancją zwrotu samochodu. Możesz też zawiesić spłatę rat, obniżyć je poprzez wydłużenie okresu leasingu lub przekazać leasingowany przedmiot innemu leasingobiorcy, który będzie kontynuował spłatę rat. Co i jak piszemy i odpowiadamy na czacie poniżej.

Admin -
Admin
leasing z gwarancją zwrotu samochodu
czat dla przedsiębiorców

Interesuje Cię szybsza spłata leasingu lub leasing z gwarancją zwrotu? Skorzystaj ze wsparcia. Pani Ala znajdzie dla Ciebie dopasowane rozwiązanie, wynegocjuje ceny i pomoże w kwestiach prawno – formalnych. Napisz na czacie lub wyślij formularz kontaktowy.

Z tekstu dowiesz się:

Zawieszenie spłaty raty leasingu

Możesz zwrócić się do firmy leasingowej i poprosić o prolongatę płatności rat leasingowych. W większości instytucji finansujących leasing czas, w którym masz możliwość odroczenia rat leasingowych lub okresowego ich obniżenia, wynosi 90 dni. Czasem jednak w wyjątkowej sytuacji instytucja finansowa wydłuża ten okres do pół roku. Możliwość odroczenia rat leasingowych oferuje praktycznie każda instytucja leasingowa. 

Z wnioskiem o odroczenie płatności mogą wystąpić klienci, którzy:

 • nie mają przeterminowanych należności,
 • ich umowa nie była restrukturyzowana w ciągu ostatnich 12 miesięcy,
 • a w przypadku umów leasingu – nie była przedmiotem cesji.

Wniosek o odroczenie spłaty leasingu

Wniosek można najczęściej złożyć w formie elektronicznej u wybranego leasingodawcy. Procedury rozpatrywania wniosków są uproszczone, a klient otrzymuje zatwierdzony wniosek z aneksem oraz nowym harmonogramem na adres mailowy.

Informacje, jakie są potrzebne do wypełnienia wniosku to:

 1. NIP/REGON/PESEL
 2. Dane kontaktowe – adres e mail, numer telefonu, adres pocztowy
 3. Numery umów, których dotyczy wniosek
 4. Krótkie uzasadnienie wniosku

Może Cię także zainteresować:

Leasing z gwarancją zwrotu samochodu

Ciekawą opcją jest leasing z gwarancją zwrotu samochodu i rozliczenia umowy w dowolnym momencie jej trwania. Odbywa się to bez dodatkowych kar czy opłat oraz konieczności zapłaty wszystkich pozostałych opłat leasingowych. 

Jak zakończyć wcześniej leasing – formalności? Wystarczy, że zgłosisz chęć zwrotu pojazdu (nie musisz podawać przyczyny), po jego przekazaniu Twoje raty zostają zawieszone, następuje wycena pojazdu przez niezależnego rzeczoznawcę. Możesz poszukać kupca na własną rękę, bądź poprosić o to leasingodawcę. 

Rozliczenie następuje po kapitale – do tego rozliczany jest także zwrot z polis ubezpieczeniowych. W zależności od niedopłaty lub nadpłaty będziesz musiał zwrócić koszty lub otrzymasz zwrot pieniędzy. Wcześniejsze zakończenie umowy leasingu nie wywoła dla Ciebie negatywnych skutków podatkowych. Operacja jest możliwa jeżeli nie masz opóźnień w spłacie rat.

spłata leasingu

Obniżenie raty leasingu

Jest najszybszym  sposobem na obniżenie kosztów, dostępnym dla większości leasingobiorców. Wiąże się to automatycznie z wydłużeniem okresu leasingu. Ustalamy wówczas z firmą leasingową nowy harmonogram spłat. Trzeba się oczywiście liczyć z podniesieniem kosztów leasingu oraz z wniesieniem opłaty manipulacyjnej, która wyniesie minimum 300 zł. Dzięki temu zabiegowi, miesięczna wysokość raty ulegnie obniżeniu.

Cesja leasingu na inną firmę

Dobrym rozwiązaniem może okazać się też cesja, czyli przekazanie przedmiotu leasingu innemu leasingobiorcy. Najprościej rzecz ujmując jest to po prostu sprzedaż przedmiotu leasingu, wraz z leasingiem. Firma, która przejmuje leasing kontynuuje spłatę pozostałych rat. W przypadku cesji leasingu przenosimy umowę na inną firmę, która dalej spłaca pozostałe raty i korzysta z przedmiotu leasingowanego. Odbywa się to na takich samych warunkach, jakie wynegocjował z leasingiem poprzedni właściciel. Firma, która przejmuje leasing zyskuje również prawo do wykupu leasingowanego auta lub innego przedmiotu.

Zleć Pani Ali przygotowanie oferty leasingu i porównania go z innymi. Za taką kalkulację Pani Ala nie pobiera żadnego wynagrodzenia, a jej otrzymanie nie stanowi żadnego zobowiązania z Twojej strony.

Dlatego zanim zaczniesz wysyłać oferty do kilkunastu firm poproś o zestawienie ofert Panią Alę.

A jeśli zdecydujesz się na którąś z ofert PaniAla zapewni Ci fachowe wsparcie:

 • pomoc w ocenie i wyborze otrzymanych propozycji
 • doradztwo w kwestiach prawno – podatkowych itp.
 • pomoc w przypadku trudności z uzyskaniem finansowania

Zacznij teraz czat lub wyślij formularz

czat

FORMULARZ

  Admin -
  Admin

  Zobacz więcej

  Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.

  kalkulator leasingu
  Kalkulator leasingu

  Leasing to jedna z najkorzystniejszych form finansowania samochodów maszyn czy nawet budynków. Oczywiście firmy leasingowe nie działają charytatywnie w związku z czym każda tego rodzaju umowa...

  Zobacz artykuł