Zakończenie umowy leasingu

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie boimy się zawierać nowe zobowiązania finansowe, bo nie wiemy jak dalej potoczy się sytuacja. Jesteśmy o wiele bardziej ostrożni.
Jednak potrzebujemy nowego samochodu – dla utrzymania lub poszerzenia działań biznesowych. Jeżeli dzięki temu więcej zarobisz, już teraz nie musisz się bać, co będzie jeśli…
mamy dla Ciebie produkt !

Admin -
Admin
umowa leasingu paniala

Interesuje Cię zakończenie umowy leasingu lub wcześniejsza spłata – ten poradnik jest dla Ciebie. A gdy będziesz miała/miał dodatkowe pytania – zadawaj je w każdej chwili PaniAli na czacie.

czat o finansach

Czas czytania ok. 3 minuty

Z tekstu dowiesz się:

Zakończenie umowy leasingu – wyjście awaryjne

Zwykle podpisując umowę leasingu jesteś zobowiązany przez okres czasu na jaki została podpisana. Oczywiście umowa jest wiążąca dla dwóch stron. Zatem podpisując ją zgadzasz się na to, że przez określony w umowie czas płacisz raty leasingowe, a leasingodawca użycza Ci sprzęt, który użytkujesz. Po jej zakończeniu możesz wykupić pojazd lub pozostawić go leasingodawcy. Jednak już teraz mamy wyjście awaryjne Leasing z gwarancją zwrotu.

Leasing z gwarancją zwrotu

Pewnie już słyszałeś o ubezpieczeniu na wypadek utraty zarobku czy obniżeniu lub zawieszeniu rat leasingowych, jest to pewien ukłon instytucji finansowych i chęć wyciągnięcia ręki w stronę klientów, ale nie do końca satysfakcjonujący dla wszystkich. W świecie idealnym jako klient masz prawo do zwrotu samochodu, rozliczenia i zakończenia umowy leasingowej. To już możliwe. Dzięki innowacyjnemu produktowi – Leasing z Gwarancją Zwrotu możesz wypowiedzieć umowę w dowolnym momencie jej trwania.

faktoring co to jest

Jak zakończyć wcześniej leasing- formalności

Wystarczy, że zgłosisz chęć zwrotu pojazdu (nie musisz podawać przyczyny), po jego przekazaniu Twoje raty zostają zawieszone, następuje wycena pojazdu przez niezależnego rzeczoznawcę. Możesz poszukać kupca na własną rękę bądź poprosić o to leasingodawcę. 

Rozliczenie następuje po kapitale – do tego rozliczany jest także zwrot z polis ubezpieczeniowych. W zależności od niedopłaty lub nadpłaty będziesz musiał zwrócić koszty lub otrzymasz zwrot pieniędzy. Wcześniejsze zakończenie umowy leasingu nie wywoła dla Ciebie negatywnych skutków podatkowych. Operacja jest możliwa jeżeli nie masz opóźnień w spłacie rat.

umowa leasingu

Może Cię zainteresować:

paniala czat
panialaczat

  Admin -
  Admin

  Zobacz więcej

  Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.

  kalkulator leasingu
  Kalkulator leasingu

  Leasing to jedna z najkorzystniejszych form finansowania samochodów maszyn czy nawet budynków. Oczywiście firmy leasingowe nie działają charytatywnie w związku z czym każda tego rodzaju umowa...

  Zobacz artykuł