Z artykułu dowiesz się:
Jak sfinansować wystawione faktury
Na samym początku musisz zastanowić się, gdzie jest źródło Twoich problemów. Produkujesz, wystawiasz faktury z opóźnionym terminem płatności, przez co nie masz środków na zakup kolejnych materiałów? W takiej sytuacji z pomocą przychodzi Ci faktoring. Wyobraź sobie, że wystawiając fakturę z np. z 60 dniowym terminem płatności, otrzymujesz zapłatę od razu, wystarczy tylko przekazać wystawioną fakturę faktorowi (firmie faktoringowej), który przelewa na Twoje konto kwotę pomniejszoną o swoje wynagrodzenie, a to Twój kontrahent płaci faktorowi w okresie wymagalności. Jeżeli nie chcesz żeby Twój odbiorca wiedział, że korzystasz z faktoringu, bądź w zapisach umowy jest zakaz cesji z pomocą przychodzi faktoring niejawny. Większość faktorów jest nastawiona na stałą współpracę, ale Ty jednorazowo chcesz sprzedać fakturę? Pani Ala ma dla Ciebie rozwiązanie, współpracujemy z firmą, która jako jedyna w Polsce zajmuje się tego typu transakcjami.
Co zrobić gdy klient zalega z płatnością?
Być może brak Ci gotówki ponieważ usługi bądź produkty, które wykonałeś nie zostały opłacone w terminie wymagalności – w takiej sytuacji rozwiązaniem dla Ciebie będzie windykacja. Firmy windykacyjne często działają tak, żeby nie popsuć Twoich relacji z kontrahentem, wystarczy tylko wybrać odpowiedni dla swojej sytuacji rodzaj windykacji.
Jak odzyskać pieniądze zainwestowane w leasing sprzętu?
Kupiłeś niedawno sprzęt, nieruchomości lub pojazdy, ale teraz potrzebujesz gotówki? Odpowiedzią na Twoje problemy będzie leasing zwrotny. Wystarczy przekazać leasingowi faktury zakupu i dokumenty finansowe Twojej firmy. Odsprzedając leasingodawcy środek trwały otrzymujesz jednorazowo środki pieniężne w zamian płacąc miesięczne raty (koszty bieżące) i ciągle korzystając z leasingowanego przedmiotu.
Jak korzystnie leasingować sprzęt?
Chcesz kupić środek trwały ale inaczej niż w klasycznym leasingu musisz być jego właścicielem np. ze względu na udział w projekcie regionalnym, jesteś lekarzem lub rolnikiem, bądź ubiegasz się o dotacje unijne? W takiej sytuacji warto skorzystać z pożyczki leasingowej. Jest ona o wiele łatwiejsza do uzyskania od kredytu bankowego, procedury są prostsze, często także jest od niego tańsza. Zasady udzielania pożyczki leasingowej są zbliżone do leasingu, natomiast główną różnicą jest to, że pozostajesz właścicielem przedmiotu, a raty nie są opodatkowane dzięki czemu masz niższe miesięczne wydatki.
Pożyczka leasingowa zwolniona jest z VAT-u
Co w sytuacji, gdy bank odmówi kredytu?
Z różnych przyczyn nie możesz otrzymać kredytu bankowego? Potrzebujesz pieniędzy na spłatę zobowiązań? W Zus i US są zaległości, firma ma zbyt niskie wyniki dla Banku? Odpowiedzią dla Ciebie będzie pożyczka pozabankowa. Instytucje pozabankowe oferują wiele różnych produktów dostosowanych do potrzeb swoich klientów, często zamiast bardzo dobrych wyników wystarczy zabezpieczenie na środku trwałym. Mnogość firmy oferujących finansowanie jest ogromna, warto zgłosić się do doradcy, który wybierze najbardziej odpowiedni produkt dla Ciebie.
WCIĄŻ MASZ PYTANIA O OPISANE ROZWIĄZANIA?
Zapytaj Alicję – pierwszą asystentkę finansową wspieraną sztuczną inteligencją, która doradzi i znajdzie dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.
Najchętniej czytane teksty w tym tygodniu:
- Leasing dla start-upów. Rusz swój biznes
- Trzy powody, dla których warto wziąć pożyczkę pod kontrakt budowlany
- Brak kontaktu z dłużnikiem – co robić?
- Leasing maszyn budowlanych, gdzie szukać i jak finansować
- Pożyczka firmowa porównanie RRSO