Wystawianie faktur – prostsze niż myślisz

Czasem pół żartem mówi się, że polscy przedsiębiorcy to jedni z najbardziej odważnych ludzi na świecie. Zdaje się, że dużo w tym prawdy. To oni napędzają gospodarkę, wprawiają ją w ruch, dają też pracę. Niestety, prowadzenie firmy nie jest proste, ponieważ oprócz oczywistych problemów takich jak znalezienie klienta na nasze usługi czy towary, musimy liczyć się także z ogromem papierkowej roboty, płaceniem licznych podatków, pokonywaniem nagłych trudności. Jak ułatwić sobie pracę i pozbyć się kilku spraw?

Admin -
Admin
wystawianie faktur

Z tekstu dowiesz się:

Wystawianie faktur – prostsze niż myślisz

Rzeczywistość stale się zmienia. Skończył się czas prowadzenia firmy zza biurka. Jako przedsiębiorca musisz być mobilny – chodzić na spotkania, poznawać nowych ludzi. Kontakty są bardzo ważne w każdej branży. Aby ułatwić sobie pracę, zadbaj o dobry program do wystawiania faktur vat. Zwróć uwagę, aby wybrany przez Ciebie program był prosty i szybki w obsłudze, a także przystępny cenowo. Musi być bardzo czytelny – pamiętaj, że będą z niego korzystać inni pracownicy, często nie będący ekspertami w dziedzinie księgowości. Prosty, intuicyjny program to mniej błędów, a więc mniej problemów. Już nie musisz stale wracać do siedziby firmy, by wystawić każdą fakturę. Dzięki programowi do faktur zrobisz to w ciągu chwili na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu. Co więcej, dane przechowywane będą w chmurze. Dyski komputerowe bywają zawodne – łatwo coś źle na nich zapisać lub zgubić, a trudno utrzymać na nich porządek. Co więcej, dysk może w każdej chwili ulec awarii, a cenne dane przepadną. 

Dobry program do faktur – niezmiennie aktualny i łatwy w obsłudze

Właśnie tak! Jak już mówiliśmy, prawo podatkowe (i inne…) to zmora wielu przedsiębiorców. Łatwo pogubić się w często zmieniających się przepisach. Warto wybrać program, który stale będzie się aktualizował. Unikniesz tym samym niezgodności i konieczności korygowania faktur, wyjaśniania niejasności z urzędami. Nikt tego nie chce, prawda? Dodatkowym atutem programu będzie jego intuicyjność. Wiele programów automatycznie łączy się z GUS-em. Co Ci to daje? Oczywiście przede wszystkim oszczędność czasu. Każdy wie, że do wystawienia faktury vat 2020 potrzebne są dane tak jak nazwa firmy, jej adres, wiele numerów. Idealny program sam je wygeneruje, gdy tylko wpiszesz NIP. Zamiast wypisywać samodzielnie dziesiątki informacji, wystarczy uzupełnić jedno pole. Warto również sprawdzić, czy program posiada takie możliwości jak na przykład: prowadzenie filtrowanych kartotek, automatyczne generowanie plików JPK, spisów z natury. Mogą być one przydatne dla wielu branż. 

Program do fakturowania – taki, jakiego potrzebujesz

Programy fakturowe posiadają opcję ustawiania na fakturach własnego logo, zmiany czcionki, stopki, wystawiania faktur w różnych walutach i formach płatności, a nawet tych cyklicznych. Zadbaj także o możliwość wystawiania faktur korygujących czy paragonów, zapisu dokumentów do popularnych formatów PDF, HTML, JPG, XML, wystawianie raportów i cenników i oczywiście automatycznego wysyłania faktury (na przykład mailowo). Wielu przedsiębiorcom przyda się program do fakturowania i zarządzania magazynem w firmie. Bądź zawsze na bieżąco ze stanem magazynu, towaru. 

Najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Koronną zaletą Twojego programu fakturowego musi być jego bezpieczeństwo. Sprawdź, czy dane Twoje oraz kontrahentów będą odpowiednio przechowywane i szyfrowane. Dzięki temu nie zgubią się ani nie wpadną w niepowołane ręce. 

Prowadzenie małej księgowości nie musi być skomplikowane. Dzięki dostępnym na rynku aplikacjom, to prostsze niż myślisz. Wybierz program idealny dla Twojej firmy. Pamiętaj – ma być prosty. Sprawdź także, czy firma odpowiadająca za fakturowanie online posiada suport – jej pracownicy, konsultanci muszą być gotowi do pomocy i rozwiania Twoich wątpliwości. Powodzenia! 

    Admin -
    Admin

    Zobacz więcej

    Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.