Ubezpieczenie od koronawirusa

W większości przypadków standardowe ubezpieczenie na życie chroni Cię w przypadku zachorowania na COVID-19. Jeśli jednak nie masz pewności, jak zmienia się obecnie Twoja polisa na życie – sprawdź na co możesz liczyć.

Admin -
Admin
ubezpieczenie koronawirus
czat o finansach

Czas czytania ok. 3 minuty

Przeczytasz tutaj o:

Ubezpieczenie od koronawirusa – warunki

Od momentu wybuchu epidemii koronawirusa wielu z nas zaczęło się interesować, jakie otrzyma wsparcie w chorobie. Oto jaki będą mieć dostęp do lekarzy specjalistów oraz co z ewentualnym pokryciem kosztów rekonwalescencji. Zatem jeśli zawarłeś polisę na życie, a zachorujesz na Cowid 19 przysługuje Ci:

 • wypłata odszkodowania za pobyt w szpitalu. Oznacza to, że ubezpieczony otrzymuje rekompensatę za każdy dzień pobytu w szpitalu.
 • w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej lub członków jej rodziny podstawą do wypłaty odszkodowania jest fakt zgonu. Zatem w przypadku przegranej walki z chorobą w tym przypadku koronawirusem wypłacane są pieniądze z polisy.

Praktycznie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe gwarantują w podstawowej polisie na życie pokrycie kosztów związanych z nagłym zachorowaniem na Covid. Oznacza to  że jeśli zachorujesz i trafisz do szpitala z objawami koronawirusa otrzymasz wszystkie świadczenia za pobyt w szpitalu.

ubezpieczenie od covid

Warto jednak zwrócić uwagę na dodatkowe umowy w ramach OWU, gdzie jest szczegółowo omówiony zakres przysługujących benefitów. W polisie o podwyższonym standarcie może się znaleźć zapis o np. takich usługach jak: wizyta lekarza, pielęgniarki, rehabilitacja czy transport medyczny.

Przeczytaj także:

E – deklaracja ubezpieczeniowa

To co natomiast się zmieniło to sposób zawierania i obsługi polis. Wszystkie czynności są wykonywane zdalnie. Dotyczy to przede wszystkim deklaracji przystąpienia do ubezpieczenia, które są już w pełni elektroniczne. Ubezpieczyciele nie wymagają oryginałów dokumentów potrzebnych  do zawarcia polisy i coraz powszechniejsze są e -deklaracje.

finansowanie firm odpowiedzi

Najpopularniejsze teksty w tym tygodniu:

panialaczat

  Admin -
  Admin

  Zobacz więcej

  Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.

  Przepraszamy, ale nie mamy żadnej zawartości, którą możemy Tobie zaprezentować.