Finansowe postanowienia noworoczne na 2019 rok a wśród nich ubezpieczeniu na życie

Dlaczego powinieneś wziąć pod rozwagę dodatkowe ubezpieczenie? Wystarczy kilkanaście złotych miesięcznie, żeby zagwarantować sobie bezpieczeństwo na wypadek niefortunnych zdarzeń losowych. Ubezpieczenie na życie może okazać się przydatne nie tylko Tobie, a także Twoim najbliższym. Jakie są możliwości ubezpieczenia na życie? Ubezpieczyciele oferują zarówno pojedyncze, jak i rozbudowane moduły ubezpieczeniowe. Każdą polisę można indywidualnie rozbudować o […]

Pani Ala - Asystentka finansowa
Pani Ala Asystentka finansowa

Dlaczego powinieneś wziąć pod rozwagę dodatkowe ubezpieczenie?

Wystarczy kilkanaście złotych miesięcznie, żeby zagwarantować sobie bezpieczeństwo na wypadek niefortunnych zdarzeń losowych. Ubezpieczenie na życie może okazać się przydatne nie tylko Tobie, a także Twoim najbliższym.

Jakie są możliwości ubezpieczenia na życie?

Ubezpieczyciele oferują zarówno pojedyncze, jak i rozbudowane moduły ubezpieczeniowe.

  Każdą polisę można indywidualnie rozbudować o kolejne ryzyka takie jak:

 • Nieszczęśliwy wypadek,
 • Inwalidztwo,
 • Utrata zdolności do pracy,
 • Choroba.

Każde dodatkowe ryzyko przyczynia się do wzrostu miesięcznej składki, jednocześnie zwiększając całkowitą sumę ubezpieczenia. Wszystko zależy od pakietu ochrony, na jaki się zdecydujesz.

Czy rozważasz rodzinne ubezpieczenie?

Grupowa polisa jest zdecydowanie bardziej opłacalna, bowiem obejmuje małżonka (lub partnera), potomstwo oraz dziadków. Do wyboru odpowiedniej oferty wystarczą Ci ogólnodostępne porównywarki internetowe, dzięki którym znajdziesz najatrakcyjniejsze oferty cenowe rodzinnych polis grupowych.

Co wpływa na wysokość składki ubezpieczeniowej?

Wśród kluczowych czynników należy wyróżnić sumę ubezpieczenia. Im jest ona wyższa, z tym większą składką musisz się liczyć.

  Dodatkowo na cenę składki wpływają:

 • Płeć,
 • Wiek,
 • Region miejsca zamieszkania,
 • Wykonywany zawód,
 • Ryzyko chorób dziedzicznych i zawodowych.

Co w sytuacji, gdy posiadam niespłacony kredyt?

Warto rozważyć ubezpieczenie powiązane z kredytem. W takim przypadku głównym wskaźnikiem wyznaczającym wysokość składki ubezpieczeniowej jest kwota zaciągniętego zobowiązania. Ten rodzaj polisy w przypadku śmierci kredytobiorcy lub utracie zdolności do pracy, chroni jego najbliższych przed spłatą kredytu. W ramach takiej polisy ubezpieczyciel zobowiązuje się do spłaty całości zobowiązania kredytodawcy.

Czy jest możliwość zmiany stawek składek ubezpieczeniowych i sumy ubezpieczenia?

Aby ochronić wartość wypłacanych świadczeń przed negatywnymi skutkami inflacji możliwa jest indeksacja składek w każdą rocznicę trwania umowy ubezpieczeniowej.

Czym jest indeksacja składek?

Jest to podniesienie wartości składki i sumy ubezpieczenia, przydatne zwłaszcza w przypadku polis na okres kilku a nawet kilkunastu lat.

Na co warto zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy z ubezpieczycielem?

Bezwzględnie zalecane jest przeczytanie OWU, czyli ogólnych warunków ubezpieczenia, w których zawarte są przede wszystkim sytuacje, w których ubezpieczonemu przyznana będzie wypłata świadczenia.

  Pani Ala - Asystentka finansowa
  Pani Ala Asystentka finansowa

  Zobacz więcej

  Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.