Nowe składki ZUS 2019. Przedsiębiorcy zapłacą o 7% więcej niż przed rokiem

Spis treści1 Jakie zmiany czekają przedsiębiorców w 2019 roku?2 Czy przedsiębiorców indywidualnych czekają podwyżki?3 Czy przedsiębiorcy mogą liczyć na ulgi przy płaceniu składek?4 „Mały ZUS” zależny tylko od przychodu?5 Jakie są prognozy na rok 2019 dla przedsiębiorców? Jakie zmiany czekają przedsiębiorców w 2019 roku? Zgodnie z informacjami publikowanymi przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych podstawą wymiaru składek […]

Pani Ala - Asystentka finansowa
Pani Ala Asystentka finansowa

Jakie zmiany czekają przedsiębiorców w 2019 roku?

Zgodnie z informacjami publikowanymi przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych podstawą wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne w 2019 roku dla osób, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą będzie zadeklarowana kwota, nie niższa niż 30% płacy minimalnej w roku 2019.

Kwota składek nie może być zatem mniejsza niż 675 złotych.

Czy przedsiębiorców indywidualnych czekają podwyżki?

Od lutego 2019 roku przedsiębiorcy indywidualni będą zmuszeni do zapłaty rekordowej kwoty składek ubezpieczeniowych – 1316,97 zł.

Dotychczas przedsiębiorcy płacili do ZUS kwotę 1228,80 złotych na rzecz ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego. W 2019 roku miesięczny koszt przedsiębiorcy wzrośnie aż o 7%, czyli o 88 złotych.

Czy przedsiębiorcy mogą liczyć na ulgi przy płaceniu składek?

Przedsiębiorcy uprawnieni do preferencyjnych składek ZUS przez pierwsze 2 lata prowadzenia działalności gospodarcze, również będą płacili większe składki.

Miesięczna kwota ich składek wzrosła z poziomu 522,28 złotych (2018 rok) do 555,89 złotych w 2019 roku.

„Mały ZUS” zależny tylko od przychodu?

Z nowego programu rządowego dedykowanego mikro przedsiębiorstwom mogą skorzystać jedynie firmy nie przekraczające deklarowanego przychodu w kwocie 63 000 złotych.

Istnieje jednak haczyk – z preferencyjnych stawek nie mogą korzystać firmy korzystająca z karty podatkowej.

Jakie są prognozy na rok 2019 dla przedsiębiorców?

Rok 2019 to przede wszystkim rok podwyżek… kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Wprowadzane przez Państwo programy rządowe mają na celu poprawę przeżywalności polskich firm, jednak czas pokaże, jaki kierunek rozwoju obiorą polskie przedsiębiorstwa. Pamiętajmy również o prognozach.

Kryzys finansowy czai się za rogiem i zgodnie z prognozami może uderzyć jeszcze z końcem roku 2019. Taka sytuacja może doprowadzić do dużego zamieszania i poszukiwania oszczędności w kosztach prowadzenia działalności.

Pani Ala - Asystentka finansowa
Pani Ala Asystentka finansowa

Zobacz więcej

Aby dostarczać najlepsze oferty, dbamy o zadowolonie Naszych użytkowników.

Pani Ala biała lista
Faktoring niejawny, a biała lista.

Czy „Biała Lista” wyeliminowała możliwość finansowania naszych należności w ramach faktoringu niejawnego? Obowiązek weryfikacji rachunku odbiorcy przy każdorazowej wypłacie środków spowodował gwałtowny spadek liczebności firm...

Zobacz artykuł
Paniala stłuczka samochodowa
Stłuczka samochodowa – pamiętaj zrób zdjęcie rejestracji pojazdu.

Pierwsza rzecz która powinna Cię interesować po stłuczce to zrobienie zdjęcia numeru rejestracyjnego pojazdu sprawcy. Dlaczego? Zaraz przeczytasz...

Zobacz artykuł
Start-up leasing, biznes
Leasing dla START – UPÓW. Rusz swój biznes!

Twoja firma niedawno rozpoczęła działalność lub dopiero planujesz ją założyć. A być może byłeś zmuszony ją zawiesić? Auta lub urządzenia których potrzebujesz do pracy są drogie....

Zobacz artykuł