Leasing samochodów powyżej 150 tysięcy? Mamy dla Ciebie optymalną alternatywę

Czy wynajem długoterminowy to leasing? Wynajem długoterminowy samochodu to forma leasingu operacyjnego połączony z pełną obsługa przedmiotu umowy tj. rejestracją samochodu, jego obowiązkowymi przeglądami, naprawami (w tym wymiana opon) i ubezpieczeniem. Jest doskonałą alternatywą do leasingu samochodów premium (powyżej 150 tysięcy złotych), zwłaszcza po zmianie przepisów na koniec 2018 roku. Które rozwiązanie jest tańsze: leasing […]

Pani Ala - Asystentka finansowa
Pani Ala Asystentka finansowa

Czy wynajem długoterminowy to leasing?

Wynajem długoterminowy samochodu to forma leasingu operacyjnego połączony z pełną obsługa przedmiotu umowy tj. rejestracją samochodu, jego obowiązkowymi przeglądami, naprawami (w tym wymiana opon) i ubezpieczeniem. Jest doskonałą alternatywą do leasingu samochodów premium (powyżej 150 tysięcy złotych), zwłaszcza po zmianie przepisów na koniec 2018 roku.

Które rozwiązanie jest tańsze: leasing czy wynajem długoterminowy

Opłaty za wynajem długoterminowe są niższe niż miesięczne raty leasingowe. Opłaty wynajmu stanowią różnicę pomiędzy ceną zakupu a wartością samochodu w momencie jego odsprzedaży przez wynajmującego.

Czy z wynajmu długoterminowego może skorzystać osoba fizyczna?

Na wynajem długoterminowy auta może się zdecydować nie tylko firma. Usługa te dedykowana jest również osobom prywatnym. Mimo że polski rynek najmu długoterminowego jest stosunkowo młody, liczba ofert dedykowana osobom fizycznym rośnie.

Czy opłata wstępna jest obligatoryjna, aby wynająć samochód?

Opłata wstępna nie jest obowiązkowa, jednak warunki umowy najmu długoterminowego mogą być różne w zależności od wybranego leasingodawcy. Często zdarza się, że stosunkowo młode na rynku firmy o podwyższonym ryzyku kredytowym, muszą uiścić opłatę wstępną. W przypadku samochodów klasy premium tj. o wartości powyżej 150 tysięcy złotych niezbędne do zawarcia umowy, może okazać się dokonanie opłaty początkowej.

Czy można wykupić samochodu po zakończonej umowie wynajmu?

Jednym z benefitów płynących z podpisania umowy najmu długoterminowego samochodu osobowego, jest możliwość jego wymiany na nowszy model już po dwóch latach użytkowania pojazdu. W umowie leasingu operacyjnego znajduje się wartość wykupu samochodu, która jest zdecydowanie wyższa od tej w ramach klasycznego leasingu bankowego.

Jest to spowodowane wysoką wartością samochodu po stosunkowo krótkim czasie jego użytkowania. Umowy najmu podpisywane są z reguły na okres od dwóch do trzech lat.

    Pani Ala - Asystentka finansowa
    Pani Ala Asystentka finansowa

    Zobacz więcej

    Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.