Grupowe ubezpieczenie na wyjazd – dlaczego warto wybrać jedną polisę dla wszystkich uczestników podróży?

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz inny kraj z lokalnym klubem sportowym, podróżujesz na wymarzone przyjęcie weselne z bliskimi, czy wybierasz się na egzotyczne plaże z przyjaciółmi, grupowe ubezpieczenie na wyjazd może być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. To polisa, która pozwala oszczędzić wiele czasu i ograniczyć zbędne formalności, jednocześnie skutecznie chroniąc uczestników wyjazdu przed niespodziewanymi komplikacjami. Sprawdź co warto wiedzieć o tym coraz popularniejszym ubezpieczeniu.

Admin -
Admin
grupowe ubezpieczenie
Czat PaniAla

Co to jest grupowe ubezpieczenie turystyczne?

Polisa ta przeznaczona jest grup minimum 10 osób, które wybierają się na wakacyjny wyjazd za granicę. Nie mają w tym przypadku znaczenia więzi rodzinne – w wyprawie mogą brać udział Twoi znajomi, krewni lub nawet osoby, które poznasz dopiero podczas podróży. Wszystkich obejmuje taki sam poziom ochrony.

Podstawowy zakres ubezpieczenia grupowego, w którym mieszczą się: koszty leczenia, transportu, ratownictwa i NNW na terenie Europy oraz wsparcie Assistance, możesz rozszerzać o dodatkowe opcje. W przypadku wyjazdów grupowych przydatne będzie ubezpieczenie bagażu. Możesz zastanowić się także nad ubezpieczeniem OC i od sportów wysokiego ryzyka.

Grupowe ubezpieczenie na wyjazd – jak dobrać optymalny zakres ochrony?

Zakup polisy, która ma obejmować kilkanaście podróżujących osób, powinien zostać dobrze przemyślany. Nie wszyscy w grupie mają przecież takie same potrzeby i nie wszyscy podlegają identycznym ryzykom. Warto przed wyjazdem zadać sobie kilka podstawowych pytań:

 • Ilu nieletnich i seniorów jest w grupie?
 • Czy ktoś ma jakieś problemy zdrowotne?
 • Jakie są punkty docelowe wyjazdu?
 • Czy będziecie uprawiać sporty uznawane za aktywności podwyższonego ryzyka?

Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci określić zakres ochrony, który najlepiej zabezpieczy wszystkich podróżujących. Zawsze możesz również podpytać poszczególnych uczestników wyjazdu o ich indywidualne preferencje. Dzięki dodatkowym rozszerzeniom bez trudu dopasujesz pakiet polisy do potrzeb Twoich bliskich lub znajomych.

Polisa turystyczna dla grupy – dlaczego warto?

Zakup jednego kompleksowego ubezpieczenia podróży dla wielu osób to przede wszystkich duża wygoda. Decydując się na to rozwiązanie Ty i Twoi towarzysze oszczędzicie mnóstwo czasu na wybieraniu indywidualnych polis. Ograniczycie do minimum formalności. Możecie również zaoszczędzić pieniądze – w wielu przypadkach koszt ubezpieczenia grupowego będzie niższy niż suma, którą trzeba zapłacić za pojedyncze polisy. Rozwiązanie to podnosi komfort podróżowania. Dzięki ubezpieczeniu grupowemu możesz cieszyć się spokojem od chwili dokonania rezerwacji, aż do momentu powrotu do domu.

Czat PaniAla

Wyślij formularz

  Admin -
  Admin

  Zobacz więcej

  Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.