Grupowe ubezpieczenia pracowników

Poza obowiązkowym ubezpieczeniem pracownika ważnym aspektem zatrudnienia jest zapewnienie mu jak najlepszych i najbardziej dogodnych warunków umowy. Wśród ofert dodatkowych znajdziemy przede wszystkim grupowe ubezpieczenia pracowników, dzięki którym pracownik może mieć zagwarantowane dodatkowe bezpieczeństwo w razie braku możliwości podjęcia pracy lub zachorowania.

Admin -
Admin
ubezpieczenie grupowe paniala
blog finansowy

Potrzebujesz pomocy przy wyborze naprawdę korzystnego i ubezpieczenia grupowego? Skorzystaj ze wsparcia Pani AliNapisz na czacie lub wyślij formularz kontaktowy.

Grupowe ubezpieczenia pracowników-składki

Ubezpieczenia grupowe mogą być finansowane z własnych środków pracownika, z budżetu firmy lub współfinansowane przez obie te instytucje. W niektórych branżach stworzenie większej ochrony jest już po prostu koniecznością. Walka o dobrego pracownika na rynku pracy, jest nierówna. Można ją sobie więc ułatwić, zapewniając swoim podopiecznym dodatkowe formy wsparcia. Takie jak ubezpieczenie grupowe.

Częstą praktyką jest, że firmy zatrudniające powyżej 250 pracowników oferują ubezpieczenia pracowników nieodpłatnie lub współfinansują składkę. Jednak najczęściej składkę w pracowniczym ubezpieczeniu na życie najczęściej opłaca w całości pracownik (46 proc. badanych) lub płatność jest współdzielona z pracodawcą (31 proc.)

ubezpieczenia grupowe

źródło: https://pieniadze.rp.pl/ubezpieczenia/22496-co-daje-grupowe-ubezpieczenia-na-zycie-pracownikow

Rodzaje ubezpieczenia grupowego

Oferta agencji ubezpieczeniowych skierowana dla grup jest znacznie tańszą opcją, niż ubezpieczenie samodzielne. Wśród jej niebywałych atutów powinniśmy poszukiwać w szczególności braku rozgraniczenia pracowników ze względu na wiek, staż pracy i ogólny stan zdrowia. W ubezpieczeniach tego typu każdy z nich jest równy i każdy ma możliwość skorzystania z takowej oferty, gdy tylko się nadarzy.

ubezpieczenie grupowe paniala

Ubezpieczenia grupowe można także rozszerzać o większe i bardziej sprecyzowane ochrony takie, jak np. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenia majątkowe, powypadkowe, na życie itp. Taka, rozszerzona już ochrona, także jest o wiele tańszą opcją, niż decydowanie się na samodzielne ubezpieczenie w każdym z tych zakresów. Pozwala zabezpieczyć się pracownikom na wszelki wypadek, w niemal każdej dziedzinie życia. Tak wypracowane bezpieczeństwo pomaga im spać spokojnie i nie martwić się o przyszłość własnej rodziny. Nawet w razie wypadku w pracy czy powstania niepełnosprawności, która uniemożliwi wykonywanie obecnego zawodu. Wszystko zależy od zakresu ochrony, na jaki zdecyduje się pracodawca i sam pracownik.

Ubezpieczenie grupowe, a zwolnienie z pracy

Ubezpieczenia grupowe można przedłużać nawet w przypadku zwolnienia z danego zakładu pracy. Oczywiście wystąpi wtedy konieczność samodzielnego opłacania składek, ale za to ubezpieczyciel prawidłowo zajmie się taką osobą w razie wystąpienia jakiejś szkody. Opłaca się decydować na ochronę nawet, a może szczególnie w okresach, gdy pozostajemy bez pracy. Zapewnienie sobie np. dłuższej ochrony zdrowotnej pomoże stanąć na nogach w wypadku powstania niechcianej choroby. Takiej, która być może tymczasowe zmusi nas do zaprzestania poszukiwania nowej pracy.

Przeczytaj także:

faktoring opinie

Takie ubezpieczenia są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla pracownika, jak i dla pracodawcy, który w ten sposób może zachęcić ludzi do podjęcia u niego zatrudnienia. Na taką ofertę być może zareaguje większa ilość specjalistów, większa ilość wykwalifikowanych i przeszkolonych zawodowców. Tym bardziej że wielu z nich coraz częściej zastanawia się, jakie benefity, poza gołą pensją, uzyskają u danego pracodawcy. Czy zapewni im premie uznaniowe, opiekę medyczną, dodatkowe karnety na sportowe wydarzenia i czy pozwoli tanio się ubezpieczyć od wszelkich niebezpieczeństw.

paniala czat

Potrzebujesz pomocy przy wyborze naprawdę korzystnego i ubezpieczenia grupowego? Skorzystaj ze wsparcia Pani AliNapisz na czacie lub wyślij formularz kontaktowy.

    Admin -
    Admin

    Zobacz więcej

    Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.

    Przepraszamy, ale nie mamy żadnej zawartości, którą możemy Tobie zaprezentować.