Finansowanie zakupów firmowych czyli jakie są korzyści z faktoringu zakupowego

Klasyczny faktoring to mechanizm, który pozwala firmie zabezpieczyć się na wypadek opóźnień w spłacie należności przez kontrahentów. Na rynku funkcjonuje jednak również faktoring odwrotny, czyli zakupowy. Jak działa? Jakie są korzyści przynosi skorzystanie z faktoringu zakupowego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Admin -
Admin
finansowanie zakupów firmowych

Potrzebujesz pomocy przy wyborze oferty finansowania ? Zleć Pani Ali znalezienie najlepszej oferty. Wyślij wiadomość na czacie lub formularz kontaktowy.

Z tekstu dowiesz się na temat:

Finansowanie faktur zakupowych

Finansowanie faktur zakupowych odbywa się zazwyczaj w ramach przyznanego przedsiębiorcy limitu. W praktyce faktoring zakupowy funkcjonuje podobnie do kredytu obrotowego. Przedsiębiorca otrzymuje limit, w ramach którego przedstawia instytucji faktoringowej dowolną liczbę faktur do spłaty. Następnie zobowiązany jest do terminowej spłaty powstałego wobec niej zobowiązania. Wraz ze spłatą limit wraca do pierwotnej wysokości, co pozwala przedstawiać instytucji kolejne faktury. 

Finansowanie zakupów firmowych – koszt

Koszt faktoringu zakupowego uzależniony jest m.in. od terminów płatności, oceny kondycji finansowej klienta oraz branży w jakiej działa firma. Finansowanie zakupów firmowych przez faktoring wiąże się z prowizją w wysokości 1,5 -3 % miesięcznie.

wydłużony termin platności

Czytaj także:

Faktoring zobowiązaniowy

Faktoring zobowiązaniowy to mechanizm, który umożliwia także budowanie pozytywnego wizerunku dobrego płatnika i wiarygodnego partnera. Instytucja faktoringowa podpisując umowę z przedsiębiorcą staje się w pewnym sensie gwarantem jego wypłacalności. Faktoring zakupowy umożliwia również uzyskanie rabatu u dostawcy, czy też pozwala wynegocjować lepsze warunki handlowe dzięki gwarancji terminowej spłaty zobowiązań. Faktoring zobowiązaniowy jest więc idealnym rozwiązaniem, które pozwala terminowo regulować zobowiązania wobec dostawców bez konieczności angażowania własnego kapitału lub zaciągania kredytu i spełniania wynikających z tego formalności.

Potrzebujesz pomocy przy wyborze ? Zleć Pani Ali znalezienie najlepszej oferty. Wyślij wiadomość na czacie lub formularz kontaktowy.

Zanim zaczniesz wysyłać oferty do kilkunastu firm poproś o zestawienie ofert Panią Alę. A jeśli zdecydujesz się na którąś z ofert PaniAla zapewni Ci fachowe wsparcie:

 1. pomoc w ocenie i wyborze otrzymanych propozycji
 2. doradztwo w kwestiach prawno – podatkowych itp.
 3. pomoc w przypadku trudności z uzyskaniem finansowania

Wyślij formularz

  Admin -
  Admin

  Zobacz więcej

  Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.