Bezzwrotna pożyczka 5 000 złotych dla mikrofirm. Przydatne fakty plus wniosek o pożyczkę.

Pierwsze emocje związane z nowym porządkiem mamy za sobą. Firmy sięgają po przysługujące im wsparcie finansowe. Jest ono bardziej życzeniowe niż realne. To co rzeczywiście zostało wprowadzone w życie to pożyczka 5000 złotych w ramach wsparcia dla mikrofirm poszkodowanych w wyniku decyzji podjętych w czasie epidemii. Warto skorzystać i z tego.

Pani Ala - Asystentka finansowa
Pani Ala Asystentka finansowa
pożyczka 5000

Poniższa subwencja obowiązuje od 18 kwietnia w ramach tzw. Drugiej tarczy antykryzysowej.

Jakie zatem warunki musisz spełnić aby Twoja firma otrzymała dofinansowanie:

Warunki przyznania pożyczki 5000 złotych w ramach tarczy antykryzysowej

  • mogą z niej skorzystać mikroprzedsiębiorcy (firmy zatrudniające do 10 osób)
  • jeśli roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych firmy nie przekroczył równowartości w złotych 2 mln Euro
  • pod warunkiem, że firma prowadziła działalność na rynku przed 1 marca 2020 r.

 Mikroprzedsiębiorca w rozumieniu ustawy Prawo przedsiębiorców to podmiot, który zatrudniał średnio miesięcznie mniej niż 10 pracowników, a roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nie przekroczył równowartości w złotych 2 mln euro (…)

Gdzie i jak złożyć wniosek o pożyczkę

Wniosek powinno się złożyć w powiatowym urzędzie pracy przypisanym do miejsca prowadzenia działalności gospodarczej. Umowa zostaje zawarta maksymalnie na 12 miesięcy.

TUTAJ POBIERZ UMOWĘ POŻYCZKI – WNIOSEK

TUTAJ POBIERZ: INSTRUKCJĘ SKŁADANIA WNIOSKU O UDZIELENIE POŻYCZKI

Jak umorzyć pożyczkę?

Zasady umarzania pożyczki są proste. Wystarczy złożyć wniosek o umorzenie, w którym trzeba oświadczyć, że działalność gospodarcza była prowadzona przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia. Pożyczkobiorca powinien w ciągu 14 dni od dnia spełnienia warunku umorzenia składek złożyć wniosek do Powiatowego Urzędu Pracy.

Co warto jeszcze wiedzieć o pożyczce

-Pożyczka jest udzielana z pieniędzy Funduszu Pracy i powinna być przeznaczona na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności.

-Oprocentowanie jest stałe i będzie wynosiło w skali roku 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez Narodowy Bank Polski.

WCIĄŻ MASZ PYTANIA?

Zapytaj Alicję – pierwszą asystentkę finansową wspieraną sztuczną inteligencją, która doradzi i znajdzie dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

ZADAJ MI PYTANIE

Pożyczka 5000 Pani ala

Czytaj też:

Pani Ala - Asystentka finansowa
Pani Ala Asystentka finansowa

Zobacz więcej

Aby dostarczać najlepsze oferty, dbamy o zadowolonie Naszych użytkowników.

Pożyczka leasingowa
Jak sfinansować sprzęt medyczny? Pożyczka leasingowa czy leasing?

Jeśli planujesz zakup; sprzętu medycznego diagnostycznego lub mebli medycznych do gabinetu zabiegowego dobrze sprawdź jaka forma finansowania jest dla Ciebie najbardziej opłacalna. Pożyczka leasingowa czy leasing...

Zobacz artykuł
pożyczka 5000
Bezzwrotna pożyczka 5 000 złotych dla mikrofirm. Przydatne fakty plus wniosek o pożyczkę.

Pierwsze emocje związane z nowym porządkiem mamy za sobą. Firmy sięgają po przysługujące im wsparcie finansowe. Jest ono bardziej życzeniowe niż realne. To co rzeczywiście zostało...

Zobacz artykuł
kontrakt budowlany pożyczka
Trzy powody dla których warto wziąć pożyczkę pod kontrakt budowlany.

Podpisałeś kontrakt budowlany i co dalej?  Jak go sfinansować ? Pierwsza myśl: kredyt czy pożyczka pod kontrakt​? Jeśli działasz w branży budowlanej wiesz że nawet jeśli na...

Zobacz artykuł