Bezzwrotna pożyczka 5 000 złotych dla mikrofirm. Przydatne fakty plus wniosek o pożyczkę.

Pierwsze emocje związane z nowym porządkiem mamy za sobą. Firmy sięgają po przysługujące im wsparcie finansowe. Jest ono bardziej życzeniowe niż realne. To co rzeczywiście zostało wprowadzone w życie to pożyczka 5000 złotych w ramach wsparcia dla mikrofirm poszkodowanych w wyniku decyzji podjętych w czasie epidemii. Warto skorzystać i z tego.

Admin -
Admin
pożyczka 5000

Poniższa subwencja obowiązuje od 18 kwietnia w ramach tzw. Drugiej tarczy antykryzysowej.

Jakie zatem warunki musisz spełnić aby Twoja firma otrzymała dofinansowanie:

Warunki przyznania pożyczki 5000 złotych w ramach tarczy antykryzysowej

 • mogą z niej skorzystać mikroprzedsiębiorcy (firmy zatrudniające do 10 osób)
 • jeśli roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych firmy nie przekroczył równowartości w złotych 2 mln Euro
 • pod warunkiem, że firma prowadziła działalność na rynku przed 1 marca 2020 r.

 Mikroprzedsiębiorca w rozumieniu ustawy Prawo przedsiębiorców to podmiot, który zatrudniał średnio miesięcznie mniej niż 10 pracowników, a roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nie przekroczył równowartości w złotych 2 mln euro (…)

Gdzie i jak złożyć wniosek o pożyczkę

Wniosek powinno się złożyć w powiatowym urzędzie pracy przypisanym do miejsca prowadzenia działalności gospodarczej. Umowa zostaje zawarta maksymalnie na 12 miesięcy.

TUTAJ POBIERZ UMOWĘ POŻYCZKI – WNIOSEK

TUTAJ POBIERZ: INSTRUKCJĘ SKŁADANIA WNIOSKU O UDZIELENIE POŻYCZKI

Jak umorzyć pożyczkę?

Zasady umarzania pożyczki są proste. Wystarczy złożyć wniosek o umorzenie, w którym trzeba oświadczyć, że działalność gospodarcza była prowadzona przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia. Pożyczkobiorca powinien w ciągu 14 dni od dnia spełnienia warunku umorzenia składek złożyć wniosek do Powiatowego Urzędu Pracy.

Czytaj także:

Co warto jeszcze wiedzieć o pożyczce

-Pożyczka jest udzielana z pieniędzy Funduszu Pracy i powinna być przeznaczona na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności.

-Oprocentowanie jest stałe i będzie wynosiło w skali roku 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez Narodowy Bank Polski.

WCIĄŻ MASZ PYTANIA?

Zapytaj Alicję – pierwszą asystentkę finansową wspieraną sztuczną inteligencją, która doradzi i znajdzie dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

ZADAJ MI PYTANIE

Pożyczka 5000 Pani ala

Czytaj też:

  Admin -
  Admin

  Zobacz więcej

  Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.

  Przepraszamy, ale nie mamy żadnej zawartości, którą możemy Tobie zaprezentować.