Obalamy mity o ubezpieczeniach – nie wierz kierowcom na słowo

Ubezpieczenia komunikacyjne to temat rzeka, a ilość mitów, jakie krążą wokół nich, jest naprawdę imponująca. W tym artykule omawiamy te najpopularniejsze – najwyższy czas, byś przestał w nie wierzyć. Dlaczego? Bo nie tylko wpłynie to na podejmowanie przez Ciebie bardziej racjonalnych decyzji, ale też pozwoli Ci sporo zaoszczędzić.

Admin -
Admin
mity o ubezpieczeniach
czat

Mity dotyczące OC

Jak często zdarzało Ci się słyszeć kogoś, kto przechwalał się, że ma najlepszą polisę OC? Zapewne często. Prawdopodobnie osoba ta nie omieszkała podkreślić, że jest ona właśnie taka, bo wykupiła ją w dużym, znanym i liczącym się na rynku towarzystwie. Być może wspomniała też coś o wyjątkowo szerokim zakresie swojej polisy.

Zakres regulowany ustawowo

W rzeczywistości zakres obowiązkowego ubezpieczenia OC reguluje ustawa i jest on zawsze taki sam, bez względu na to, czy polisa wykupiona została w jednym z dużych towarzystw ubezpieczeniowych, czy też w takim, o którym część osób mogła nigdy nawet nie słyszeć.

Najlepsze OC?

Ponieważ każde OC chroni dokładnie przed tymi samymi zdarzeniami, najlepsze OC to po prostu najtańsze OC. Im droższą polisę wykupisz, tym więcej przepłacisz – po prostu. Zakres ochrony i tak nie ulegnie zmianie.

Mity dotyczące AC

Ponieważ cena polisy AC może być stosunkowo wysoka, wielu kierowców decyduje się na jej zakup w pakiecie, razem z polisą OC. Często jest to dobre rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić na obu ubezpieczeniach.

OC i AC w jednym TU?

Nie jest natomiast prawdą, że obydwa ubezpieczenia kupować musisz koniecznie w tym samym TU. Możesz wybrać najtańsze OC w jednym, a najlepsze AC w drugim.

Najlepsze AC = najtańsze AC?

Kolejny popularny mit mówi o tym, że najlepsze AC to AC najtańsze. Niestety – w odróżnieniu od OC, cena polisy AC owszem – odgrywa rolę, jednakże rolę drugorzędną. W AC najważniejszy jest zakres ubezpieczenia. Ponieważ nie reguluje go żadna ustawa, towarzystwa ubezpieczeniowe same ustalają, co znajdzie się w pakiecie podstawowym, co natomiast w rozszerzonym.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia

O zakresie AC przeczytasz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Dokładnie zapoznaj się z tym dokumentem, a dopiero potem sprawdź, czy inne TU nie dają lepszych warunków cenowych przy takim samym, względnie podobnym zakresie ubezpieczenia AC.

Na AC, podobnie zresztą jak na assistance, nie warto oszczędzać – warto po prostu dostosować ich zakres do swoich indywidualnych potrzeb i wymagań.

Jak znaleźć najlepsze oferty ubezpieczeń OC i AC?

Kalkulator ubezpieczeń

Większość ubezpieczycieli zamieszcza na swoich witrynach narzędzie zwane kalkulatorem ubezpieczeń. Po wypełnieniu wszystkich jego pól (zajmie Ci to 10-15 minut) otrzymasz ofertę wybranej polisy od danego TU. Niestety podobny formularz będziesz musiał wypełnić na stronach wszystkich pozostałych towarzystw, których oferty będziesz chciał poznać. Może zająć Ci to jednak naprawdę dużo czasu, zwłaszcza gdy Twoim celem będzie upolowanie najtańszego OC.

Porównywarka ubezpieczeń

Jeśli chcesz znaleźć najlepsze oferty OC i AC, a przy tym zaoszczędzić czas, skorzystaj z narzędzia zwanego porównywarką ubezpieczeń. Formularz wypełnisz tu tylko raz, a porównywarka przedstawi Ci co najmniej kilka, a najczęściej kilkanaście najlepszych ofert ubezpieczeń dostępnych na rynku.

Z otrzymanej listy bez trudu wybierzesz zarówno najtańsze OC, jak i Autocasco o takim zakresie, który najlepiej spełni Twoje indywidualne wymagania.

Możesz liczyć na atrakcyjne ceny, ponieważ kupujesz polisę bezpośrednio od wybranego TU, bez pośredników. Porównywarka na bieżąco aktualizuje też dostępne na rynku oferty, dzięki czemu korzystając z niej, szybko dowiesz się o różnego rodzaju promocjach, także cenowych.

Masz pytania przejdź do czatu lub wyślij formularz

czat

    Admin -
    Admin

    Zobacz więcej

    Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.