Fortissio-recenzje, opinie, opłaty. Co to jest?

Wybór brokera to jedno z najtrudniejszych zadań inwestora. Musisz znaleźć firmę, która przestrzega prawa i najwyższych wymogów finansowych. Oprócz tego broker powinien zapewnić zaawansowaną, intuicyjną platformę oraz skuteczne narzędzia handlowe.

Admin -
Admin
Inwestycje dla firm
blog finansowy

Opinie inwestorów na zaufanych stronach internetowych wskazują, że niewiele dostawców spełnia te wymagania. Większość recenzji wskazuje na Fortissio, jako jedną z najlepszych dostępnych opcji.

Czym jest Fortissio?

Fortissio to bezpieczny i regulowany broker. Jego oferta jest dostosowana zarówno do potrzeb początkujących, jak i zaawansowanych traderów. Oprócz potężnej platformy i skutecznych narzędzi, dostawca wyróżnia się dzięki szybkiemu wsparciu klientów i uproszczonym procesom wpłat oraz wypłat z konta. Fortissio nie pobiera dodatkowych opłat i oferuje konta dostosowane do potrzeb każdego inwestora.

Chcesz poznać ofertę Fortissio bliżej? W tym artykule odpowiadamy na najczęstsze pytania traderów zainteresowanych ofertą brokera.

Czy Fortissio to bezpieczny broker?

Fortissio to zarejestrowana marka, która należy do firmy VIE FINANCE i funkcjonuje pod nadzorem Greckiej Komisji Kapitałowej. Broker działa zgodnie z dyrektywą MiFID Unii Europejskiej. Fortissio przyczynia się do budowania zharmonizowanego środowiska regulacyjnego w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Dostawca usług zwiększa przejrzystość finansową, dba o konkurencję i lepszą ochronę konsumentów.

Fortissio jest członkiem Funduszu Kompensacyjnego Inwestorów. Wszyscy nieprofesjonalni traderzy są zabezpieczeni na wypadek, gdyby firma nie wywiązała się z warunków umowy. Wszystkie fundusze muszą być dostępne do wypłaty na każde żądanie klienta.

Broker zobowiązał się do ujawniania wszystkich informacji związanych z kapitałem oraz ryzykiem, a także do promowania dyscypliny rynkowej. Fortissio przestrzega najwyższych standardów i świadczy usługi transgraniczne na terenie m.in. Włoch, Czech, Polski, Hiszpanii, Finlandii, Norwegii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Wśród organów, które sprawują nadzór nad działalnością brokera możemy wymienić FIN-FSA, BaFin, FCA, KNF, CNMV, FI, CONSOB, CNB i Finanstilsynet.

Jaką platformę oferuje broker?

Jedna z największych zalet platformy Fortissio to pełna konfigurowalność. PROfit współpracuje z najpopularniejszymi przeglądarkami. Nie musisz pobierać oprogramowania ani przeprowadzać aktualizacji. Każdy inwestor ma dostęp zarówno do wersji przeglądarkowej, jak i mobilnej. Broker zapewnia pomoc techniczna z poziomu platformy.

PROfit to opcja dostosowana do początkujących i zaawansowanych graczy. Platforma jest intuicyjna i łatwa w obsłudze. Możesz z niej korzystać za pośrednictwem komputera lub urządzeń mobilnych. Jedyne czego potrzebujesz to dostęp do internetu. Platforma Fortissio codziennie zapewnia wiadomości rynkowe, analizy, alerty, dostęp do ponad 200 instrumentów finansowych oraz kontraktów CFD.

Dzięki Mobile PROfit masz zawsze wszystkie ważne funkcje pod ręką. To rozwiązanie stworzone dla osób które lubią działać w biegu. Aplikacja działa na wszystkich urządzeniach z systemami iPhone, iPad oraz Android. Mobile PROfit pozwala na szybką realizację zleceń, otwieranie nowych pozycji, sprawdzanie kursów, informacji oraz próbowanie różnych strategii rynkowych.

broker ubezpieczenia

Jakie narzędzia rynkowe zapewnia Fortissio?

Fortissio to broker, który udostępnia najlepsze narzędzia handlowe dla traderów. Otrzymujesz wszystko, co konieczne, aby zacząć odnosić sukcesy na rynku inwestycyjnym.

Autochartist

Autochartist pomoże Ci zaoszczędzić czas i opracować najlepszą strategię inwestycyjną.

Dzięki temu narzędziu możesz liczyć na:

 1. Zautomatyzowaną analizę techniczną, która dotyczy wzorów wykresów, poziomów linii wsparcia i oporu oraz prognoz cen.
 2. Analizę zmienności, która pokazuje momenty niestabilności rynku i pomaga ustalić najlepsze poziomy wyjścia.
 3. Filtry prawdopodobieństwa, dzięki którym wyszukasz ważne wydarzenia rynkowe i odniesiesz je do poprzednich wyników i wzorców.
 4. Codzienne raporty rynkowe, które obejmują ważne aktualizacje i zmiany na rynkach.

Trading Insider

Inwestorzy lubią śledzić trendy w oparciu o otwarte pozycje innych graczy. Usługa Trading Insider obejmuje linki i treści finansowe od osób trzecich. Pamiętaj, aby samodzielnie weryfikować przesyłane dane. Nie traktuj ich jako bezpośrednich porad odnośnie swojej strategii.

Wykresy i usługi SMS

Każdy trader, który korzysta z usług Fortissio, otrzymuje bieżący wgląd do wykresów i analiz. Każdego ranka otrzymasz ważne wiadomości finansowe oraz kalendarz ekonomiczny. Jako jeden z pierwszych inwestorów dowiesz się o możliwych zmianach cen. Dzięki temu szybko podejmiesz decyzje odnośnie otwartych pozycji.

Konta detaliczne i profesjonalne

Jesteś początkującym inwestorem? Oferta Fortissio jest stworzona dla Ciebie! Każdy nowy trader może liczyć na nawet 8 chronionych transakcji. Jeśli decyzje okażą się błędne, fundusze wrócą na Twoje konto. W przeciwnym razie zatrzymujesz wszystkie zyski. Środowisko demo pozwala zrozumieć ryzyko związane z handlem, przetestować strategię oraz dobrze zapoznać się z platformą.

Broker proponuje aż 9 kont detalicznych. Pierwsze z nich otworzysz przy depozycie równym 200 euro. Opcja podstawowa zapewnia szereg korzyści, w tym darmowy ebook, trening i Osobisty Manager Konta. Oprócz tego masz do wyboru najlepsze narzędzia handlowe: Autochartist, Wiadomości POP UP, Trading Jednego Kliknięcia i Trading Insider. Osoby, które zdecydują się na otworzenie jednego z kolejnych kont, mogą liczyć na korzystne zniżki, BITA (3,5,10,15 lub 20), a nawet Osobistego Agenta Obsługi Klienta.

Fortissio posiada ofertę dostosowaną również do klientów profesjonalnych. Chcesz skorzystać z wyższej dźwigni oraz 0% margin close-out? Broker oferuje specjalne konto, dla osób, które posiadają wiedzę, doświadczenie, świadomość ryzyka oraz zdolność do podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Klienci profesjonalni mogą liczyć na dostęp do atrakcyjnych zniżek i promocji.

Jeśli jesteś gotowy do zrezygnowania z części zabezpieczeń dla początkujących inwestorów, możesz aplikować z poziomu platformy lub wypełnić formularz umieszczony na stronie. Upewnij się, że spełniasz minimum dwa z poniższych warunków:

• Przeprowadzanie minimum 10 transakcji o znacznej wartości w ciągu kwartału.

• Minimum rok doświadczenia zawodowego w sektorze finansowym na stanowisku związanym z przeprowadzaniem transakcji.

• Portfel instrumentów finansowych oraz depozytów gotówkowych o wartości minimum 500 000 euro.

Jak wygląda kontakt z klientem?

Fortissio dba o interesy swoich klientów. Każdy inwestor może liczyć na szybką i profesjonalną pomoc profesjonalnych doradców. Jeśli masz pytania wypełnij formularz kontaktowy na stronie brokera. Możesz również zadzwonić do Działu Obsługi Klientów lub innego działu firmy. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na witrynie Fortissio. W sekcji FAQ znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania użytkowników platformy.

Czy system depozytów i wypłat jest dostosowany do potrzeb inwestorów?

Wszystkie depozyty przekazywane przez klientów trafiają na osobne dedykowane konta. Środki nigdy nie mieszają się z funduszami brokera. Fortissio stosuje specjalne szyfrowanie i przestrzega wszystkich zasad bezpieczeństwa. Broker przechowuje Twoje dane i środki finansowe z najwyższą poufnością.

Otwarcie konta na platformie Fortissio jest bezpłatne. Minimalny depozyt, aby rozpocząć handel wynosi 200 euro. Możesz skorzystać z tradycyjnego przelewu, karty kredytowej, depozytowej, ecoPayz, Klarna, Skrill lub Netteler. Płatności kartą są dodatkowo zabezpieczone przez system 3D Secure. Podczas każdej transakcji zostaniesz poproszony o dodatkowy kod. Dzięki temu nikt nieuprawniony nie użyje Twojej karty. Broker nie pobiera żadnych opłat za depozyty.

Chcesz wypłacić pieniądze z konta? Zaloguj się na swoje konto i wybierz opcję “wypłata”. Możesz również wydrukować formularz ze strony brokera. Dział wsparcia rozpoczyna przetwarzanie zlecenia już pierwszego dnia roboczego. Pamiętaj, że fundusze trafią do Ciebie tą samą drogą, co wcześniejszy depozyt. W zależności od wybranej metody pieniądze pojawią się na Twoim koncie w przeciągu kilku godzin do kilku dni. Ewentualne opóźnienia zazwyczaj wynikają z procedur bankowych. Jeśli Twoje zlecenie nie powiodło się, możesz ponowić je w dowolnym momencie bez dodatkowych kosztów.

Jakie produkty udostępnia broker?

Waluty i akcje

Dzięki Fortissio każdego dnia otrzymujesz dostęp do największego rynku walutowego Forex. Możesz wybierać spośród najpopularniejszych opcji takich jak: dolar amerykański, jen, euro, czy frank szwajcarski. Jednocześnie możesz inwestować w największe firmy na świecie (m.in. Apple, eBay, Microsoft, czy Amazon). Kontrakty CFD pozwalają czerpać korzyści z handlu bez wchodzenia w fizyczne posiadanie instrumentu. Dzięki temu inwestorzy nie muszą przejmować się licznymi regulacjami.

Towary i indeksy

Towary to ciekawa alternatywa dla najczęściej wybieranych rynków. Fortissio udostępnia handel naturalnymi zasobami energetycznymi, metalami szlachetnymi oraz towarami rolnymi. Inwestorzy najczęściej wybierają ropę naftową, gaz ziemny, złoto, srebro i platynę. Indeksy to inaczej grupy akcji, które odzwierciedlają wartość danego sektora lub rynku. Handel bezpośredni w tym przypadku nie jest możliwy, ponieważ indeksy nie są produktami rzeczywistymi.

Dodatkowo Fortissio udostępnia handel kontraktami CFD na syntetycznych instrumentach pochodnych oraz funduszach ETF.

Kontrakty CFD – o czym warto wiedzieć?

• Handel kontraktami CFD to oczekiwanie, że cena danego instrumentu wzrośnie lub zmaleje w danym przedziale czasu.

• Handel CFD wiąże się z ryzykiem. Inwestuj tylko tyle, ile możesz utracić.

• Zdobądź jak najwięcej wiedzy, zanim rozpoczniesz inwestycje.

• Zapoznaj się z działaniem platformy PROfit zanim rozpoczniesz pierwsze transakcje.

• Zrezygnuj z ciągłego poszukiwania nowych okazji. Zamiast tego skup się na istniejących transakcji.

• CFD daje szanse na wysokie zyski, ale wiąże się również z proporcjonalnie dużym ryzykiem (wysoka dźwignia oraz wahania cen instrumentów).

paniala czat
asystentka finansowa przedsiębiorcy

  Admin -
  Admin

  Zobacz więcej

  Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.