Doradca podatkowy – co warto wiedzieć przed podjęciem współpracy?

Doradca podatkowy służy kompleksowym wsparciem w zakresie podatkowych aspektów transakcji oraz w zakresie poprawnych rozliczeń podatkowych. Przed podjęciem współpracy, warto sprawdzić, co wchodzi w zakres obowiązków danej firmy i w czym się ona specjalizuje.

Admin -
Admin
doradca podatkowy
Z tekstu dowiesz się:

Jak ułatwić współpracę z doradcą podatkowym?

Fachowa firma zajmie się problemami przedsiębiorstwa, przeprowadzi audyt i rozliczy podatki, jednak są pewne sprawy, o których należy pamiętać, aby współpraca przebiegała pomyślnie dla obu stron. Przede wszystkim prowadzenie czynności prawno-podatkowej to nie jest czynność, którą wykonuje jedynie doradca podatkowy – potrzeba do tego ścisłej współpracy z przedsiębiorcom. Jeśli właścicielowi firmy brakuje czasu na regularne kontakty z doradcą, może wyznaczyć do tego któregoś z pracowników. Terminowe dostarczanie dokumentów jest niezwykle ważne, gdy oddajemy je na ostatnią chwilę, tylko utrudniamy pracę doradcy. Warto także pamiętać o tym, aby dostarczane faktury i dokumenty były odpowiednio opisane.

Jaki jest zakres działania doradców podatkowych?

Rozpoczynając współpracę z firmą zewnętrzną, która zajmuje się tax advisory, dobrze jest najpierw zapoznać się z jej zakresem działań. Należy pamiętać, że najczęściej specjaliści są elastyczni i swoje usługi dostosowują pod danego klienta. Do najczęstszych zadań doradców należy: bieżące doradztwo podatkowe, w tym rozwiązywanie bieżących problemów z zakresu podatków dochodowych, podatków pośrednich czy podatków pracowniczych, przeglądy i audyty podatkowe, due diligence podatkowe, opracowanie i aktualizacja w przypadku dokumentacji cen transferowych, przeglądy i analizy transakcji lub struktur międzynarodowych w podatkach międzynarodowych, opinie podatkowe, planowanie podatkowe, wsparcie w sporządzaniu deklaracji podatkowych, a także zarządzanie ryzykiem podatkowym. Więcej o tax advisory poland możecie znaleźć na stronie internetowej https://www.crowe.com/pl/en-us/services/doradztwo-podatkowe.

Chcesz wiedzieć więcej?

paniala czat

    Admin -
    Admin

    Zobacz więcej

    Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.