Zleć Pani Ali znalezienie ofert leasingu dla nowych firm i negocjację stawki. Za taką kalkulację Pani Ala nie pobiera żadnego wynagrodzenia, a jej otrzymanie nie stanowi żadnego zobowiązania z Twojej strony. Napisz na czacie lub wyślij formularz kontaktowy.
Jaka jest różnica między leasingiem dla nowych firm a klasycznym leasingiem?
Leasing uproszczony dla nowych firm można wziąć wyłącznie online.
Potrzebne są:
- dokumenty rejestracyjne firmy,
- dane z dowodu osobistego właściciela firmy,
- wypełniony wniosek leasingowy.
Wymagania są znacznie ograniczone w porównaniu do kredytu na nowy samochód. Firmy leasingowe podejmują decyzję nawet w ciągu dwóch godzin.
Leasing dla nowych firm jednoosobowych jest dostępny już od pierwszego dnia ich istnienia. Jedyną przeszkodą może być wymagany wysoki wkład własny (nawet do 30%). Dla nowej działalności jest polecany leasing operacyjny, dzięki któremu podatek VAT zostaje rozłożony na części i jest płatny z każdą ratą leasingową. W koszty uzyskania przychodu wliczają się raty leasingowe netto, opłata wstępna, manipulacyjna, prowizje oraz koszty użytkowania sprzętu.
Gdzie wziąć leasing dla nowej firmy?
Porównaj warunki ofert online. Zwróć uwagę na:
- wysokość wkładu własnego,
- czas trwania umowy
- okres finansowania włącznie z wiekiem leasingowanego przedmiotu,
- rodzaje leasingu.
Wyślij wniosek do interesującej firmy.
Jaki leasing dla nowej firmy wybrać?
Wybór zależy płynności finansowej oraz rodzaju potrzebnego sprzętu. Najlepiej skorzystać z agregatora ofert leasingowych. Pani Ala oferuje możliwość prawie natychmiastowej wyceny przedmiotu leasingu. Spróbuj! Zacznij czat z Panią Alą i sprawdź warunki leasingu dla Ciebie.
Jakie są warunki leasingu dla nowych firm?
Warunki leasingu dla nowej firmy różnią się w zależności od firmy. Jednym z rodzajów jest leasing dla nowych firm bez BIK lub bez VAT. Leasing dla firm bez BIK polega na przyznaniu leasingu przedsiębiorcy bez sprawdzania jego historii kredytowej w BIK-u. Wymagany jest wysoki wkład własny. Nawet do 20-30%. Leasing dla firm bez VAT dotyczy najczęściej finansowania używanych samochodów, na które jest wystawiana faktura VAT marża. Wtedy do rat leasingu nie powinien być doliczany VAT 23%.
Przed wyborem oferty sprawdź, czy dopuszczalna jest cesja leasingu dla nowej firmy.
Jak znaleźć oferty leasingowe dedykowane dla nowych firm?
Oferty leasingowe dla nowych firm są łatwo dostępne online. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki i znaleźć oferty leasingu dla nowych firm. Kluczowe jest porównanie wysokości wkładu własnego, który generuje największy koszt na początku transakcji.
Jaki rodzaj leasingu jest najlepszy dla nowej firmy?
Typy leasingu dla nowych firm wyróżniamy na podstawie różnic w sposobie rozliczania. W omawianym modelu operacyjnym w leasingu samochodu obowiązek amortyzacji jest obowiązkiem leasingodawcy. W leasingu finansowym dla nowych firm:
- amortyzacja przedmiotu jest obowiązkiem leasingobiorcy,
- podatek VAT jest płatny z pierwszą ratą leasingową,
- do kosztów uzyskania przychodu wliczają się odsetki rat leasingowych, odpisy amortyzacyjne i koszt używania leasingowanego dobra,
- umowa leasingu trwa minimum 12 miesięcy.
W leasingu zwrotnym dla nowych firm przedsiębiorca sprzedaje przedmiot, a następnie bierze go w leasing. Musi spłacać raty, ale z drugiej strony dysponuje od razu gotówką. Leasing zwrotny można uzyskać łatwiej niż kredyt hipoteczny.
Co możne wziąć w leasing nowa firma?
Leasing sprzętu dla nowych firm obejmuje zarówno wyposażenie biura, sprzęt kuchenny, jak i komputerowy. Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą, możesz wziąć w leasing laptopa. Alternatywą jest pożyczka leasingowa. Dzisiaj do wzięcia leasingu na laptopa nie jest wymagane nawet prowadzenie firmy – dostępny jest leasing konsumencki.
Leasing bez wkładu własnego dla nowej firmy?
Leasing bez wpłaty własnej dla nowych firm jest przeważnie dostępny dla firm działających dłużej niż 3-6 miesięcy. Leasing dla nowych firm bez wpłaty własnej może wymagać poręczenia przedsiębiorstwa z o wiele dłuższą działalnością i pozytywną historią kredytową. Ponadto tzw. leasing 0 dla nowych firm może być powiązany z wyższymi comiesięcznymi ratami przez 0 wpłaty własnej.
Leasing bez pierwszej wpłaty dla nowych firm dotyczy najczęściej samochodu na firmę. Osoby, które mają negatywną historię kredytową, mogą mieć problem z uzyskaniem leasingu dla nowej firmy bez wpłaty. W przypadku tego modelu finansowania może zostać ograniczona wartość leasingowanego przedmiotu.
Leasing dla jednoosobowej działalności gospodarczej
Leasing dla nowej firmy jednoosobowej jest dostępny już po zarejestrowaniu działalności gospodarczej w CEiDG. Przedsiębiorca otrzymuje numer NIP i musi uzyskać jeszcze numer REGON. Jednak firmy oferujące leasing nie wymagają obu numerów – wystarczy NIP. Dzięki temu leasing dla nowej firmy bez BIK można wziąć już 1. dnia działalności. W takim modelu leasingu nie jest oceniana rygorystycznie historia kredytowa przedsiębiorcy, ale wkład własny jest wyższy.
Czytaj także:
- Leasing czy wynajem auta. Które rozwiązanie dla kogo?
- Leasing z gwarancją zwrotu samochodu
- Leasing zwrotny auta
Leasing dla nowej spółki – warunki
Leasing dla nowej spółki z o.o. jest zależny zarówno od sytuacji finansowej właściciela firmy, jak i prezesa, zwykle oboje bowiem są weryfikowani w BIK. Na rynku jednak pojawiły się oferty leasingu dla nowej sp. z o.o bez sprawdzania BIK-u prezesa czy reprezentantów. Wtedy weryfikuje się tylko zobowiązania spółki. Do umowy leasingu dla nowej spółki z o.o. i S.A. w procedurze uproszczonej jest potrzebny tylko NIP i dane reprezentanta. W leasingu dla nowej spółki jawnej i komandytowej potrzebne są dane wszystkich wspólników i ich małżonków, jeżeli mają wspólnotę majątkową.
Jak obliczyć leasing dla nowej firmy?
W porównaniu leasingu dla nowych firm może być pomocny kalkulator leasingowy. Kalkulator leasingu samochodowego dla nowych firm pozwoli obliczyć opłacalność ofert. W kalkulator leasingu dla nowych firm wprowadza się dane dotyczące umowy i leasingowanego przedmiotu, a narzędzie dokonuje obliczeń za przedsiębiorcę, który porównuje podsumowane koszty.
Samochód w leasing. Nowy czy używany?
Samochód w leasing dla nowej firmy jest potocznie traktowany jako abonament na samochód, jednak to inny produkt finansowy niż wynajem długoterminowy. Na finansowym forum leasing samochodowy dla nowych firm to popularny temat. Auto w leasing dla nowej firmy jest najczęstszym przedmiotem leasingu, zwłaszcza kiedy spółka nie ma wystarczających środków finansowych na zakup floty pojazdów.
Leasing samochodu osobowego dla nowej firmy jest dostępny w modelu operacyjnym lub finansowym. W leasingu na samochód dla nowej firmy jest polecany model operacyjny ze względu na brak zapłaty podatku VAT w całości z góry. Na rynku jest dostępny leasing samochodów używanych dla nowych firm. Jednak w tym przypadku wymagana jest wyższa wpłata własna. Czas trwania leasingu włącznie z wiekiem używanego samochodu nie może przekroczyć 10 lat.
Tymczasem właściciel firmy działającej minimum 3-6 miesięcy, posiadający pozytywną historię kredytową, może liczyć nawet na 0-1% wkładu własnego na auto w leasing dla nowej firmy. Jeżeli ma być to pojazd z zagranicy, należy sprawdzić akcyzę na samochód 2021.
Jaki samochód w leasing dla nowej firmy transportowej?
Leasing dla nowej firmy transportowej pozwala na dynamiczne rozpoczęcie działalności bez zakupu floty pojazdów za własne środki lub kredyt. W I kwartale 2018 roku leasing transportu ciężkiego stanowił 27,1%1 struktury finansowania inwestycji. W leasing dla nowych firm transportowych najwięcej firm finansuje pojazdy nowe, najmniej – używane, np. 8-letnie ciągniki siodłowe. Wiek przedmiotu leasingu jest znacznie ograniczony w przypadku używanych naczep.
Leasing busa lub auta dostawczego
Leasing samochodów dostawczych dla nowych firm jest bardziej opłacalny niż ich wynajem długoterminowy. W leasingu środków transportu dla nowych firm wysokość wkładu własnego i koszt ubezpieczenia rośnie wraz z wiekiem używanego pojazdu, a łączny czas trwania leasingu nie może przekroczyć 10 lat, więc bardziej opłacalny jest nowy bus w leasing dla nowej firmy. Z dobrą historią kredytową wkład własny może nie przekroczyć ok. 5% wartości busa.
Leasing ciężarówki
Leasing samochodów ciężarowych dla nowych firm często nie ma ograniczonej wartości pojazdu. Samochód dostawczy w leasing dla nowej firmy można wziąć na maksymalnie 84 miesiące z wpłatą początkową już od 0% w zależności od rozwoju i finansów firmy. Wykup końcowy ciężarówki w leasingu dla nowej firmy wynosi już od 1% wartości busa. Więcej ograniczeń dotyczy leasingu ciągnika siodłowego dla nowej firmy – w przypadku używanego pojazdu niewiele firm udziela leasingu na ciągniki starsze niż pięcio lub sześcio letnie.
Jaki sprzęt wziąć w leasing dla nowej firmy?
W zakres leasingu sprzętu wchodzi leasing maszyn i urządzeń dla nowych firm – począwszy od maszyn rolniczych przez sprzęt komputerowy po ekspres do kawy do kuchni. Leasing komputerów dla nowych firm opłaca się także ze względów technologicznych – na rynku pojawiają się co rusz zaawansowane rozwiązania, więc po zakończeniu umowy leasingowej można wziąć w leasing najnowszy sprzęt IT. Niestety leasing maszyn dla nowej firmy ma jedną wadę – w przypadku awarii maszyny leasing musi być nadal spłacany, mimo że sprzęt jest wyłączony z użytkowania przez pewien czas.
Biuro w leasing dla nowej firmy?
Leasing nieruchomości stanowi najmniejszą część rynku leasingu w Polsce. Z danych Związku Polskiego Leasingu wynika, że w I kwartale było to zaledwie 1,1% udziału, jednak w porównaniu do 2017 roku udział wzrósł o 45,8%. Leasing nieruchomości dla nowych firm jest mało popularny, ponieważ jest obarczony wieloma formalnościami, a sama transakcja ma dużą wartość. Aby wziąć biuro w leasing, firma musi mieć już stabilną pozycję i działać przynajmniej kilka lat.
Interesuje Cię leasing dla nowej firmy? Zleć Pani Ali znalezienie oferty i negocjację stawki. Za taką kalkulację Pani Ala nie pobiera żadnego wynagrodzenia, a jej otrzymanie nie stanowi żadnego zobowiązania z Twojej strony. Napisz na czacie lub wyślij formularz kontaktowy.
Zanim zaczniesz wysyłać oferty do kilkunastu firm poproś o zestawienie ofert Panią Alę.
A jeśli zdecydujesz się na którąś z ofert PaniAla zapewni Ci fachowe wsparcie:
- pomoc w ocenie i wyborze otrzymanych propozycji
- doradztwo w kwestiach prawno – podatkowych itp.
- pomoc w przypadku trudności z uzyskaniem finansowania
Zacznij teraz czat lub wyślij formularz