Jakie ubezpieczenie na życie wybrać

Dlaczego warto wziąć ubezpieczenie na życie? Od jakich sytuacji będzie chroniło Ciebie i Twoją rodzinę?
Jeśli zastanawiasz się wciąż czy jest Ci potrzebne, ten artykuł będzie odpowiedzią na Twoje pytania.

Admin -
Admin
jakie ubezpieczenie na życie

Potrzebujesz pomocy przy wyborze ubezpieczenia? Zleć Pani Ali znalezienie oferty ubezpieczenia i negocjację stawki.

czat

Co obejmuje ubezpieczenie na życie

Pierwszym i podstawowym obowiązkiem ubezpieczenia na życie jest zabezpieczenie bliskich na wypadek Twojej śmierci. Do ubezpieczenia możesz też przystąpić z partnerem, wtedy warto zdecydować się na ochronę naprzemienną – w razie śmierci jednego drugie otrzyma odszkodowanie. Czy zastanawiasz się właśnie po co Ci odszkodowanie w razie śmierci bliskiej osoby, przecież sam pogrzeb nie kosztuje aż tak wiele. 

A czy zastanawiałeś się ile rocznie ta druga osoba wprowadza swoimi zarobkami do budżetu domowego? Czy sam/sama będziesz w stanie spłacać raty, opłaty i żyć ze swojej wypłaty? I tutaj przechodzimy do sumy Ubezpieczenia.

jakie ubezpieczenie na życie

Na ile się ubezpieczyć?

Dobrze byłoby gdyby po wypłacie ubezpieczenia, drugiej osobie ta kwota starczyła co najmniej na rok lub więcej, jeżeli macie kredyt hipoteczny sprawa wydaje się prostsza – sumą ubezpieczenie może być wartość waszego kredytu plus pieniądze na przeżycie paru następnych miesięcy. 

Jeżeli jednak w dalszym ciągu uważasz, że będą to pieniądze wyrzucone w błoto zawsze możesz wykupić polisę ze zwrotem – czyli jeżeli dożyjesz odpowiedniego wieku pieniądze, które wpłaciłeś są Ci zwracane. Kiedy to się opłaca? 

Zwykle wtedy, kiedy wykupisz maksymalny okres trwania polisy, ale pamiętaj, że wszystko zależy od Towarzystwa Ubezpieczeniowego przeczytaj dokładnie Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

Zobacz też: ubezpieczenie firmy

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne + leczenie szpitalne

Okej, podstawy już mamy. Teraz pytanie, o co jeszcze możesz rozszerzyć tą ochronę? Towarzystwa Ubezpieczeniowe prześcigają się w kreatywności, więc jest w czym wybierać. 

Zatem jakie ubezpieczenie na życie i zdrowotne wybrać? Praktycznie we wszystkich Towarzystwach Ubezpieczeniowych w podstawowych wersjach ubezpieczenia na życie możesz dobrać ochronę Twojego zdrowia – czyli zwykle jest to zabezpieczenie na wypadek choroby, pobytu w szpitalu, lub wypadku. W wersjach bardziej rozszerzonych możesz nawet wykupić ochronę od poszczególnych chorób np. raka czy cukrzycy. Taka ochrona polega wtedy zwykle na  wypłacie ubezpieczenia w transzach, by pomóc Ci przejść każdy etap choroby. 

W bardziej rozszerzonych wersjach ubezpieczenia możesz wykupić ochronę na wypadek utraty pracy – wtedy przez czas określony w polisie będziesz otrzymywał pieniądze z ubezpieczenia w ramach wypłaty. Inną opcją tego ubezpieczenia jest przejęcie opłacania składek – wtedy ubezpieczyciel płaci Twoje rachunki. Możesz ubezpieczyć się też na wypadek rekonwalescencji czy braku zdolności do pracy. W tym przypadku również Towarzystwo Ubezpieczeniowe będzie wypłacało Ci ubezpieczenie.

Potrzebujesz pomocy przy wyborze ubezpieczenia na życie? Zleć Pani Ali znalezienie oferty ubezpieczenia i negocjację stawki. Za taką kalkulację Pani Ala nie pobiera żadnego wynagrodzenia, a jej otrzymanie nie stanowi żadnego zobowiązania z Twojej strony. Napisz na czacie lub wyślij formularz kontaktowy.

Zanim zaczniesz wysyłać oferty do kilkunastu firm poproś o zestawienie ofert Panią Alę.

A jeśli zdecydujesz się na którąś z ofert PaniAla zapewni Ci fachowe wsparcie:

 • pomoc w ocenie i wyborze otrzymanych propozycji
 • doradztwo w kwestiach prawno – podatkowyh
 • pomoc w przypadku trudności z uzyskaniem finansowania

Zacznij teraz czat lub wyślij formularz

jakie ubezpieczenie na życie

Wyślij formularz kontaktowy

  Admin -
  Admin

  Zobacz więcej

  Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.

  Przepraszamy, ale nie mamy żadnej zawartości, którą możemy Tobie zaprezentować.