Dlaczego warto korzystać z usług doradców finansowych?

W dzisiejszych czasach kredyty są popularne nie tylko wśród indywidualnych użytkowników, ale również wśród firm. Wiele przedsiębiorstw praktycznie nie mogłoby funkcjonować bez takiej pomocy finansowej. Ale wybór odpowiedniego kredytu nie jest prostym zadaniem i tu z pomocą przychodzi doradztwo kredytowe.

Admin -
Admin
doradca finansowy
czat o finansach

Jednym z głównych czynników argumentujących korzystanie z usług doradców kredytowych, jest brak odpowiedniej wiedzy na te tematy. Ekonomia, finanse czy też prawo są dosyć trudnymi zagadnieniami i osoby, które się na tym nie znają, bądź nie czują się w tym dobrze, powinny radzić się specjalistów. Firmy niezwykle często uzależniają możliwość działania od powodzenia wyboru kredytu. A przecież nie każdy kredyt jest odpowiedni dla każdej firmy. Ponadto nie wszyscy dysponują wystarczającą ilością czasu potrzebnego do przeanalizowania ofert banków. Warto pamiętać, iż należy to zrobić sumiennie, aby nie przegapić jakiegoś ważnego punktu. Doradca pomoże w tych wszystkich elementach i dzięki temu zyska się pewność, że nie popełni się błędu, który mógłby okazać się katastrofalny w skutkach.

  Jakie istnieją rodzaje kredytów dla firm?

Warto wiedzieć, że dla przedsiębiorstw istnieje kilka rodzajów kredytów, które bardziej, lub mniej, różnią się od siebie. Oto najpopularniejsze z nich:

 • Kredyt obrotowy – jest to bardzo popularny rodzaj kredytu wśród przedsiębiorstw i przeznacza się go na bieżące wydatki, typu wynagrodzenia dla pracowników czy zakupy niezbędnych materiałów.
 • Kredyt inwestycyjny – tak jak nazwa wskazuje – używa się go do celów inwestycyjnych, np. na zakup nieruchomości. Kwoty tego kredytu mogą być bardzo wysokie, jednak nie zawsze uda się takie uzyskać, gdyż zależy to od określonych warunków, między innymi od oceny naszego biznesplanu przez bank.
 • Kredyt hipoteczny – polega on na tym, że nakłada się na daną nieruchomość hipotekę, w ramach zabezpieczenia, gdyby kredytobiorcy nie udało się go spłacić.
 • Kredyt w rachunku bieżącym – przekładając na prosty język – polega on na tym, że można skorzystać z dodatkowych środków w przypadku, gdy zabraknie ich na koncie firmowym.
 • Kredyt pomostowy – skierowany jest do przedsiębiorstw ubiegających się o dotacje z Unii Europejskiej do np. jakiś inwestycji.
 • Kredyt technologiczny – przeznaczony na zakup nowych technologii.

Ile kosztuje doradztwo kredytowe dla firm?

Istnieją na rynku doradcy kredytowi, którzy oferują darmowe spotkania (z reguły pierwsze), a istnieją też tacy, którzy od razu chcą uiszczenia opłaty. Więc praktycznie nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Najlepszą opcją jest dowiedzenie się u źródła, gdyż będzie to najszybsza i najbardziej sprawdzona forma.

Jak wybrać dobrego doradcę?

Zanim wybierze się już kredyt, to najpierw trzeba wybrać odpowiedniego doradcę. Jaki powinien być i jakie cechy powinien posiadać? Na pewno musi być konkretny. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której klient po spotkaniu wie jeszcze mniej, niż przed. Doradca kredytowy powinien również wzbudzać zaufanie, bo bez tego trudno o jakąkolwiek relację (także biznesową). Obowiązkiem jest też posiadanie wiedzy i w wielu przypadkach doświadczenia. Ale jak to sprawdzić? Ciekawym pomysłem jest sprawdzenie opinii w Internecie. Oczywiście, ta metoda nie należy do niezwykle miarodajnych, bo rzecz jasna, nie wszystko co ludzie piszą na forach jest prawdą, ale da to chociaż w pewnym stopniu pogląd na sytuację. A jeszcze lepszą opcją jest wybranie doradcy z tzw. polecenia. Jeśli szuka się takiej osoby, a ktoś z rodziny, znajomy, sąsiad itd. korzystał z takich usług, to warto się dokładnie o wszystko dopytać, a możliwe, że ten problem będzie się już miało zaraz za sobą. 

Doradztwo kredytowe kluczem do sukcesu?

Może się tak stać! Oczywiście, na sukces działalności wpływa mnóstwo czynników, ale z całą pewnością, ten jest jednym z najważniejszych. Odpowiednie decyzje w tym zakresie mogą znacznie przyczynić się w przyszłości do płynności finansowej firmy oraz jej zysku. A właśnie w wyborze odpowiedniego kredytu pomoże doradztwo kredytowe i warto mieć to na uwadze.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie https://optymalnykredyt.pl/ – biuro ekspertów finansowych w Warszawie.

Może Cię również zainteresować:

paniala czat

  Admin -
  Admin

  Zobacz więcej

  Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.

  Przepraszamy, ale nie mamy żadnej zawartości, którą możemy Tobie zaprezentować.