Stłuczka samochodowa – pamiętaj zrób zdjęcie rejestracji pojazdu.

Pierwsza rzecz, która powinna Cię interesować po stłuczce, to zrobienie zdjęcia numeru rejestracyjnego pojazdu sprawcy. Dlaczego? Zaraz przeczytasz 🙂 

Admin -
Admin
Paniala stłuczka samochodowa

Z tego artykułu dowiesz się:

Co zrobić, gdy sprawca wypadku uciekł?

Być może zdarzyło Ci się mieć mniejszą kolizję na środku ruchliwego skrzyżowania. Po krótkich oględzinach dochodzicie wspólnie ze sprawcą do wniosku, że blokowanie połowy miasta w drodze do pracy nie jest najlepszym pomysłem. Pada więc propozycja – to może odjedziemy, gdzieś na bok? Decydujesz się, bo na widnokręgu widzisz już korek, w którym sam nie chciałbyś się znaleźć. Sprawca odjeżdża na bok, ale zdecydowanie za szybko i niekoniecznie w ten bok, o którym mówiliście? Zdarza się, ale nie martw się są organy ścigania i Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG.) 

Miałeś stłuczkę i sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia lub nie potrafi znaleźć swojej polisy? 

Jak znaleźć informacje, gdzie ubezpieczony jest pojazd?

Wystarczy wpisać numer rejestracyjny jego pojazdu w wyszukiwarkę UFG. Link poniżej:

Sprawdzenie OC sprawcy wypadku

Pod tym adresem uzyskasz informację, gdzie ubezpieczony jest pojazd sprawcy wypadku wraz z numerem polisy z której będziesz mógł zgłosić szkodę.

Wyszukiwarka jest również przydatna, wtedy kiedy kupujemy używany pojazd. Często w wyniku zamieszania w sytuacji kupna pojazdu (szczególnie z komisu) zdarza się, że  jest on ubezpieczony u wielu ubezpieczycieli jednocześnie i wtedy to Ty jesteś zobowiązany do zapłaty wszystkich składek ubezpieczeniowych za okres kiedy jesteś właścicielem pojazdu. 

W razie szkody możesz skorzystać tylko z jednego ubezpieczenia, ale nikt nie zabroni Ci ubezpieczyć pojazdu w wielu Towarzystwach Ubezpieczeniowych, stąd nie będzie możliwe wypowiedzenie polisy z datą wsteczną. 

Kiedy działa polisa OC?

Pamiętaj, że jako nabywca jesteś zobowiązany do wypowiedzenia OC zbywcy ( na podstawie 31 art. UoUO) chyba, że chcesz z niego korzystać do czasu na jaki zostało zawarte. Wtedy pamiętaj, że taka polisa nie ulegnie automatycznemu wznowieniu, będziesz musiał zawrzeć nowa (ze względu na wysokość kary, jaką Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nalicza za brak ubezpieczenia OC, warto dla pewności zapisać tą datę w kalendarzu).

MASZ DODATKOWE PYTANIA ?

Zapytaj Alicję – pierwszą asystentkę finansową wspieraną sztuczną inteligencją, która doradzi i znajdzie dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

ZADAJ MI PYTANIE

Doradca finansowy

    Admin -
    Admin

    Zobacz więcej

    Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.

    Przepraszamy, ale nie mamy żadnej zawartości, którą możemy Tobie zaprezentować.