Wszystko co warto wiedzieć o ubezpieczeniu na życie

Czy czasem, snując plany, bierzemy pod uwagę różne nieszczęśliwe wypadki, które mogą na zawsze zmienić nasze życie? Na każdą ewentualność nie możemy się przygotować, ale ubezpieczenie na życie zagwarantuje nam względny spokój pod kątem finansowym. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu na życie?

Admin -
Admin
co warto wiedzieć o ubezpieczeniu na życie

Zleć Pani Ali znalezienie oferty ubezpieczenia na życie i negocjację ceny polisy. Napisz na czacie lub wyślij formularz kontaktowy.

czat

Kto potrzebuje ubezpieczenia na życie?

Wśród społeczeństwa niestety wciąż panuje przekonanie, że akurat nas złe zdarzenia i wypadki nie dotyczą. Dlatego też nie myślimy nawet o tym, by w jakikolwiek sposób zabezpieczyć naszą rodzinę przed skutkami tych abstrakcyjnych wydarzeń. Czy aby na pewno abstrakcyjnych? Niestety, ale śmierć czy kalectwo może dotyczyć każdego z nas, bez względu na wiek, płeć, status materialny czy specyfiką aktywności zawodowej. 

Dlatego też każdy powinien zabezpieczyć się i wykupić ubezpieczenie na życie, które pomoże stanąć na nogi nam w przypadku nieszczęśliwych wydarzeń czy wesprze w utrzymaniu płynności finansowej naszą rodziną, gdy zabraknie nas i naszego wkładu w utrzymanie optymalnej stopy życiowej. 

Co powinno zawierać ubezpieczenie na życie? 

Co powinno obejmować dobrze skrojone ubezpieczenie na życie, które możemy zamówić na https://www.metlife.pl/zycie_zdrowie/? Przede wszystkim gwarancję wypłaty środków pieniężnych uposażonym na wypadek naszej śmierci. Jest to szczególnie istotna kwestia, gdy nasze wynagrodzenie stanowi największy wkład w budżet domowy. To jednak zaledwie podstawowa forma ubezpieczenia na życie. Możemy z powodzeniem rozszerzyć ochronę o takie elementy jak ochrona w przypadku inwalidztwa, długotrwałej choroby wyłączającej nas z życia zawodowego, hospitalizacji czy trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Najbardziej kompleksowa ochrona gwarantowana przez rozbudowane ubezpieczenie na życie dodatkowo oferuje wypłatę świadczenia w przypadku narodzin dziecka czy śmierci bliskich członków rodziny. 

Jaka suma ubezpieczenia będzie najlepsza dla nas?

Planując zakup ubezpieczenia na życie, stajemy przed dylematem dotyczącym sumy ubezpieczenia, które będzie najbardziej dopasowane do potrzeb naszych i naszej rodziny. Jaka suma ubezpieczenia wydaje się najlepsza? To ciężkie pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Przede wszystkim musimy zastanowić się, jak wyglądają finanse naszego gospodarstwa domowego teraz, i spróbować przewidzieć, jak zmienią się, gdy zabraknie tej części, która każdego miesiąca trafiała na konto za naszą sprawą. Jeśli to my jesteśmy głównym żywicielem rodziny, powinniśmy zastanowić się nad ubezpieczeniem na życie, które gwarantuje wysoką wypłatę odszkodowania. W tej sytuacji jednak musimy liczyć się z wyższym miesięcznym kosztem składki ubezpieczeniowej.

Jeśli natomiast nasze finanse są zrównoważone, a brak części wkładanej do budżetu przez nas nie wpłynie znacząco na jakość życia rodziny, możemy pozwolić sobie na wybór ubezpieczenia z niższą sumą ubezpieczeniową. 

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie na życie? 

Jakie inne elementy ubezpieczenia warto przeanalizować, by dokonać przemyślanego i trafnego wyboru? Przede wszystkim zapoznajmy się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia (OWU), w którym wymienione są wszelkie wyłączenia od wypłaty odszkodowania. To sytuacje, w których ubezpieczyciel może nie wypłacić nam sumy ubezpieczeniowej. Jakie są przykłady wyłączeń? Śmierć w wyniku samobójstwa czy wskutek konfliktu zbrojnego. 

Innym elementem, który warto przeanalizować, wybierając ubezpieczenie na życie Metlife, jest okres karencji – okresie, po którym ubezpieczenie zaczyna faktycznie działać. Poznanie takich szczegółów produktu ubezpieczeniowego pozwoli nam czerpać z niego same korzyści. 

Zleć Pani Ali znalezienie oferty ubezpieczenia na sprzęt budowlany i negocjację ceny. Napisz na czacie lub wyślij formularz kontaktowy.

A jeśli zdecydujesz się na którąś z ofert PaniAla zapewni Ci fachowe wsparcie:

 • pomoc w ocenie i wyborze otrzymanych propozycji
 • doradztwo w kwestiach prawno – podatkowych
 • negocjację ceny ubezpieczenia

Zacznij teraz czat lub wyślij formularz

czat

  Admin -
  Admin

  Zobacz więcej

  Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.

  Przepraszamy, ale nie mamy żadnej zawartości, którą możemy Tobie zaprezentować.