Kredyt firmowy – Przedsiębiorco, już możesz więcej !

O kredyt firmowy już trochę łatwiej. Banki powróciły do finansowania klientów wewnętrznych.
Powoli podnosimy się z kolan razem z nami banki powoli odmrażają politykę kredytową dla przedsiębiorstw.

Admin -
Admin
kredyt firmowy

CZYTAJ I W KAŻDEJ CHWILI PYTAJ

Na co możesz liczyć?

Banki powróciły do finansowania klientów wewnętrznych tzn. takich, którzy posiadają konta w ich placówkach. Od teraz w zakresie kredytów inwestycyjnych z zastrzeżeniem, że do wyliczenia zdolności nie będą opierać się na biznesplanie tylko na aktualnych wynikach finansowych. 
Obserwujemy także odmrożenie wielu branż. Jeżeli Twoja branża pomimo pandemii osiągała stabilne dochody możesz liczyć na kredyt firmowy. Zatem działalność handlowa, produkcja placówki przedszkolne, transport kolejowy i drogowy towarów, działalność usługowa wspomagająca transport mogą z powodzeniem starać się o kredyt. Część branż nadal pozostaje całkowicie wykluczona. Ze względu na ryzyko narażenia na skutki pandemii, m.in. transport osób, turystyka i gastronomia, pośrednictwo turystyczne.

Zabezpieczenie kredytu bez zastawiania majątkiem

Pamiętaj, jeżeli Twoja branża jest zagrożona możesz starać się o kredyt z Gwarancją de minimis lub COSME.

O co chodzi w kredycie z gwarancją de minimis?

Poza tym obserwujemy stopniowe zwiększanie limitów kredytowych zarówno dla klientów zewnętrznych i wewnętrznych banku. Oczywiście większe limity są nam proponowane dla kredytów zabezpieczonych.

Kredyt firmowy – jest rodzajem umowy zawartej pisemnie pomiędzy bankiem, a przedsiębiorstwem, w wyniku której bank pożycza określoną kwotę na wyznaczony czas i cel. Firma zobowiązuje się do zwrotu zaciągniętej kwoty w wyznaczonym terminie wraz z należnymi prowizjami i odsetkami. Kredyt firmowy może mieć formę; kredytu obrotowego, hipotecznego, w rachunku bieżącym, kredytu konsolidacyjnego czy inwestycyjnego.

MASZ WIĘCEJ PYTAŃ?

Śmiało je zdawaj !

– Ala – Twoja asystentka finansowa z prędkością światła znajdzie odpowiedzi

paniaala

    Admin -
    Admin

    Zobacz więcej

    Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.

    Przepraszamy, ale nie mamy żadnej zawartości, którą możemy Tobie zaprezentować.