Dlaczego warto ubezpieczyć się przed 30 rokiem życia?

Jako młodzi ludzie, często nie zastanawiamy się nad ubezpieczeniem. Często traktujemy to jako dodatkowy wydatek, który jest niepotrzebny. Oby tak pozostało jak najdłużej, jednak w życiu nigdy nic nie wiadomo. Niekiedy mają miejsce sytuacje, w których ubezpieczenie jest potrzebne, a jego brak okazuje się być bardzo dotkliwy w skutkach. Poniżej kilka argumentów, które być może przekonają Was do przejrzenia ofert ubezpieczeń na życie. Na pewno dadzą do myślenia!

Pani Ala - Asystentka finansowa
Pani Ala Asystentka finansowa

Im wcześniej się ubezpieczysz, tym większe zyski!

Mechanizm działania ubezpieczeń jest prosty: im wcześniej tym lepiej. Chodzi o to, że jeśli ubezpieczysz się w wieku 26 lat, miesięczny koszt Twojego ubezpieczenia będzie niższy od tego, który zostanie Ci zaproponowany, jeżeli przystąpisz do ubezpieczenia 5-10 lat później.

Pamiętaj, że składka Twojego ubezpieczenia nie ulega zmianie wraz z czasem. Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie podwyższa Twojej składki ze względu na to, że się starzejesz. Możesz samodzielnie ją zwiększyć, jeśli zdecydujesz się na tzw. indeksację, czyli zabieg, dzięki któremu suma Twojego ubezpieczenia zostanie zwiększona i nie straci na wartości, ze względu na rosnącą inflację.

Myślisz w przyszłości o kupnie mieszkania na kredyt?

Każdy z nas marzy o swoim mieszkaniu. Niestety, sytuacja na rynku nieruchomości wygląda tak, że bez kredytu hipotecznego niezwykle ciężko jest je kupić. Szczęściem w nieszczęściu jest bogata oferta kredytów oferowana przez różne instytucje finansowe. Je wszystkie łączy jednak jedno – obowiązkowe ubezpieczenie na życie.

Polisa na życie jest wymagana do tego, aby dostać akceptowalną ofertę kredytu. Warto więc wykupić ją już teraz, gdy, składka jest niższa, a umowa zawarta na Twoich warunkach. Dzięki takiemu wyjściu chronisz również swoich bliskich. Na wypadek śmierci, koszty kredytu zostaną pokryte z ubezpieczenia i nie obciążą Twoich bliskich.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Ubezpieczenie na życie oferuje nie tylko ochronę bliskich na wypadek Twojej śmierci. To również ochrona zdrowia (oczywiście w zależności od warunków ubezpieczenia).

Przykładowo, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za złamaną nogę lub pobyt w szpitalu. Za zwolnienie lekarskie dostaniemy dodatkową pensję lub pomoc kiedy pojawi się poważna przewlekła choroba. To od czego się ubezpieczysz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Dobrze jest mieć poczucie, że w razie problemów Ty i Twoja rodzina nie zostaniecie sami.

 

Myślisz, że inwestycje są tylko na giełdzie?

Nic bardziej mylnego. Na rynku dostępne są ubezpieczenia w których na koniec okresu ubezpieczenia, wszystkie składki wracają na Twoje konto? Wyobraź sobie, że Twoje życie jest ubezpieczone na sporą kwotę, a na dodatek po okresie 30 lat ochrony, wszystkie składki, które wpłaciłeś wracają do Ciebie. Możesz nimi nadpłacić kredyt hipoteczny albo wydać na cokolwiek innego, np. podróż dookoła świata 😉

Ubezpieczenie na życie to produkt finansowy przeznaczony nie tylko gdy już będziemy “po trzydziestce”. Im wcześniej zaczniemy o tym myśleć, tym większa korzyść dla nas.

Jeśli zainteresował Cię ten temat, sprawdź prostą kalkulację ubezpieczenia w zależności od wieku. Przejdź do artykułu.

Pani Ala - Asystentka finansowa
Pani Ala Asystentka finansowa

Zobacz więcej

Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.

Przepraszamy, ale nie mamy żadnej zawartości, którą możemy Tobie zaprezentować.