Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Co zrobić w sytuacji, gdy w firmie niezbędna jest konkretna kwota pieniędzy, a bank albo inna instytucja finansowa nie chce wydać pozytywnej opinii kredytowej? W takich przypadkach wielu przedsiębiorców szuka alternatywnych metod finansowania dla spółki. Jednym ze skutecznych sposobów są pożyczki pod zastaw nieruchomości.

Grzegorz Kapusta -
Grzegorz Kapusta
pożyczki pod zastaw nieruchomości
czat o finansach

Na czym polega pożyczka pod zastaw nieruchomości?

Wspomniana pożyczka to rodzaj finansowania, w którym zabezpieczenie zobowiązania dla kredytodawcy stanowi konkretna nieruchomość: mieszkanie, dom, grunt rolny, działka budowlana bądź innego typu obiekt mający związek z działalnością gospodarczą wnioskodawcy. Nieruchomością pod zastaw może być nawet lokal, na którym już spoczywają obciążenia. Co istotne, pieniądze uzyskane z pożyczki pod nieruchomość można przeznaczyć na określony cel biznesowy. Umowa zostaje potwierdzona i podpisana w obecności notariusza. Ponadto wierzyciel ma obowiązek wykonać w księdze wieczystej budynku wpis stanowiący zabezpieczenie jego roszczenia. Nie wymaga się natomiast dodatkowych zabezpieczeń, takie jak wkład własny czy poręczyciele. Proces wnioskowania o pożyczkę jest szybki i prosty, bez zbędnych formalności.

Dla kogo są pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości to polecany wybór zarówno dla przedsiębiorców działających w branży od dłuższego czasu, jak i dla nowych podmiotów. Dofinansowania udziela się zazwyczaj w przypadku konieczności zrealizowania nowych pomysłów i inwestycji biznesowych, wystąpienia przestojów pieniężnych itp.

To szczególnie dobre rozwiązanie dla osób bez zdolności kredytowej lub posiadających tzw. negatywną historię w bazach BIK, BIG czy KRD. Przedsiębiorcy będący w takiej sytuacji mają minimalne szanse na uzyskanie kredytu w bankach, ponieważ instytucje te zawsze sprawdzają swego potencjalnego klienta w rejestrach dłużników. Jakiekolwiek spóźnienie w spłacie faktury, często spowodowane zresztą opóźnieniami w płatnościach na skutek niewywiązywania się z umów przez nierzetelnych kontrahentów, skutkuje odmówieniem finansowania dalszego rozwoju firmy przez bank. W takim przypadku skorzystanie z pożyczki pod zastaw nieruchomości wydaje się najlepszą opcją. Ten rodzaj finansowania sprawdzi się także u osób chcących skonsolidować inne posiadane zobowiązania pieniężne, podmiotów mających zatory płatnicze bądź firm zadłużonych, chcących pozbyć się komornika.

Pożyczka pod nieruchomość od sprawdzonej firmy

Decydując się na pożyczkę pod zastaw mieszkania, domu czy działki, warto wybrać kredyt od rzetelnej, wyspecjalizowanej w tym zakresie firmy. Spółka Smartvest świadczy kompleksowe usługi z zakresu udzielania pożyczek pod nieruchomość od wielu lat. Gwarantuje przejrzyste zasady i elastyczne warunki spłaty zaciągniętego zobowiązania. Dzięki jej ofercie szerokie grono przedsiębiorców z całej Polski otrzymało dofinansowanie w stosownej wysokości na rozwój swego biznesu.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości w Smartvest to bezpieczne i sprawdzone źródło finansowania dla firmy.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Smartvest.

PaniAla czat o finansowaniu

Czytaj też: Pożyczki dla małych firm- z jakich rozwiązań i ułatwień możesz skorzystać

    Grzegorz Kapusta -
    Grzegorz Kapusta

    Zobacz więcej

    Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.

    Przepraszamy, ale nie mamy żadnej zawartości, którą możemy Tobie zaprezentować.