Faktoring na dostawcę, czyli 3 kroki do szybkiego finansowania bieżących płatności

Faktoring na dostawcę działa, jak firmowa karta kredytowa, ale od firmy faktoringowej–niemożliwe? A jednak… I tutaj pojawia się produkt zwany faktoringiem na dostawcę, który pozwala sfinansować Twoje zakupy u dostawców.

Admin -
Admin

Wiecie już, jakim udogodnieniem jest rozliczanie kosztów przy klasycznym faktoringu opartym o wystawione faktury sprzedażowe. W przypadku faktoringu na dostawcę dostajecie produkt działający, jak karta kredytowa z ustalonym limitem do wykorzystania i odroczonym terminem spłaty.

Zobacz, jak to działa w praktyce:

 • Ustalasz z firmą finansującą firma faktoringowa lub bank kwotę, do której zapłaci ona Twoje zobowiązania.
 • Wskazujesz swoich dostawców czyli faktury, które chcesz, żeby zostały zapłacone.

Co ciekawe większość firm faktoringowych oferuje możliwość płacenia faktur zgodnie z terminem płatności, co oznacza, że dostawcy będą traktować Cię jako solidnego płatnika. Można znaleźć również firmy, które oferują spłacanie faktur po terminie płatności oraz faktury zaliczkowe. Oznacza to, że możesz przy okazji odblokować limity kupieckie, a co za tym idzie zakupić więcej po lepszej cenie. W ten sposób zyskujesz lepsze marże na kontrakcie. Warto zwrócić uwagę, że mając kartę kredytową w banku nie możesz zapłacić faktur w formie podzielonej płatności, co powoduje dodatkowe problemy. Przy faktoringu odwrotnym firma faktoringowa zapłaci za Ciebie faktury w mechanizmie podzielonej płatności.

 • Ustalasz termin, w jakim zwrócić środki do firmy faktoringowej czyli np. 60 dni. Oczywiście w tym czasie możesz spłacić te wykorzystane środki i znowu zlecić zapłacenie kolejnych faktur. Właściwie to cały czas możesz zlecać wypłaty i spłacać środki w ramach limitu.
 • Wynagrodzenie płacisz zazwyczaj tylko od faktur przekazanych do zapłaty i jest ono jasno określone w umowie.
 • Umowa zazwyczaj zawierana jest na czas nieokreślony.
 • Współpraca z firmami faktoringowymi odbywa się elektronicznie, podobnie jak w bankach, co jest ogromną oszczędnością czasu. Zasady wydają się całkiem proste i takie są.

Sprawdź czy faktoring na dostawcę to opcja dla Ciebie

Banki usztywniły swoją politykę finansową szczególnie wobec branży budowlanej. Obecnie firma składająca wniosek o finansowanie bankowe powinna być w bardzo dobrej kondycji, aby bank chciał rozpatrzyć wniosek. W świecie idealnym przedsiębiorca powinien wybrać sposób, który zapewni mu ciągłość finansową i skupić się na sprawnym wykonaniu kontraktu.

Rzeczywistość wygląda jednak tak, że biorąc każdy kolejny kontrakt do wykonania zastanawiacie się, jak pozyskać pieniądze na jego realizację. Przedsiębiorcy potrzebują pieniędzy w momencie, kiedy rozpoczynają kontrakty i to jest najtrudniejszy moment dla nowej jak i istniejącej już od wielu lat firmy. Wtedy pytacie; Jak mogę szybko sfinansować zakup materiałów czy zapłatę dla podwykonawców ? Warto wtedy wziąć pod uwagę jedną z opcji, jaką jest faktoring na dostawcę oferowany przez firmy faktoringowe oraz banki.

MASZ WIĘCEJ PYTAŃ O FAKTORING ?

Zapytaj Alicję – pierwszą asystentkę finansową wspieraną sztuczną inteligencją, która doradzi i znajdzie dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

ZADAJ PYTANIE

Doradca finansowy

  Admin -
  Admin

  Zobacz więcej

  Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.