Co ubezpieczyciele oferują klientom w tarapatach?

Na jakie przywileje i ulgi ze strony ubezpieczyciela możesz liczyć? Szczególnie teraz, gdy Twoja firma ma pod górkę i zbędny balast wyrzucasz z pokładu. Ubezpieczyciele apelują: nie zrywajcie pochopnie umów. Na początek obiecują odroczenie i rozłożenie płatności na raty. Na co jeszcze możesz liczyć?

Admin -
Admin
Tarcza antykryzysowa paniala

Piszcie do mnie tutaj na CHACIE, czy udało Wam się skorzystać z obiecanych ulg ?

Jako klient możesz od swojej firmy ubezpieczeniowej oczekiwać pomocy w ramach ubezpieczeniowej tarczy antykryzysowej. Wszystkie firmy ubezpieczeniowe skupione w Polskiej Izbie Ubezpieczeń podpisały się pod dokumentem 14 rekomendacji dla ubezpieczycieli, które mają chronić swoich klientów, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej na skutek pandemii.

Co możesz zyskać :

Skorzystaj z odroczenia płatności

W utrzymaniu ubezpieczenia pomoże Ci odroczenie płatności rat. Opcja ta dotyczy ubezpieczeń kredytowych i inwestycyjnych. Ubezpieczyciel może na 3 miesiące odroczyć płatność rat dodawanych do kredytu. Zatem jeśli masz kredyt z ubezpieczeniem możesz zwrócić się do banku o odroczenie składki ubezpieczeniowej. Bank prześle wniosek do Twojego ubezpieczyciela, który powinien zastosować odpowiednie procedury pomocowe. Właściciel polisy przez okres odroczonej płatności jest nieprzerwanie objęty ubezpieczeniem.

Negocjuj bezkosztowe rozłożenie na raty OC samochodowego.

Do tej pory ratalna opłata polisy samochodowej OC wiązała się z dużo wyższym kosztem od tych opłacanych jednorazowo. Była ona rozbita na 2-4 składek na przełomie roku. Teraz w ramach pomocy ubezpieczyciele obiecują możliwość opłacenia składki OC/AC pojazdu w 12 ratach bez dodatkowych kosztów lub za minimalna dopłatą.  Na Twoją prośbę, agent postara się wyszukać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Zawieś na 3 miesiące płatność składki ubezpieczeniowej

Jeśli wcześniej zainwestowałeś w ubezpieczenie inwestycyjne, które bazują na funduszach kapitałowych wskazanych przez ubezpieczyciela. Teraz możesz skorzystać z opcji zawieszenia płatności składek.

Odnów polisę, a likwidację szkody załatw przez internet

Dokument opracowany przez PIU wprowadza również zdalne udogodnienia dla klientów. Najważniejsza jest możliwość zdalnego odnowienia polisy i co więcej zdalna likwidacja szkód. Tutaj ubezpieczyciele będą się opierać na opinii lekarzy w ramach usług telemedycyny. Dodatkowym ukłonem w stronę klientów jest uproszczenie procedur analizy ubezpieczenia. To główne założenia pomocowe, o których warto wiedzieć. Więcej na temat pomocy dla przedsiębiorców ograniczającej skutki pandemii oraz pozostałych rekomendacji można przeczytać tutaj PIU.

MASZ DODATKOWE PYTANIA ?

Zapytaj Alicję – pierwszą asystentkę finansową wspieraną sztuczną inteligencją, która doradzi i znajdzie dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

ZADAJ MI PYTANIE

Pania Ala PŁYNNOŚC FINANSOWA

Najchętniej czytane w tym tygodniu:

    Admin -
    Admin

    Zobacz więcej

    Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.

    Przepraszamy, ale nie mamy żadnej zawartości, którą możemy Tobie zaprezentować.