5 oczywistych powodów, dla których Alicja będzie Twoim nowym doradcą finansowym

Rola chatbotów w sektorze FinTech nieustannie rośnie. Co chwila docierają do nas informacje z zagranicy o aplikacjach, które ułatwiają użytkownikom oszczędzanie pieniędzy lub korzystanie z usług bankowych. Podobnie rzecz ma się w Polsce. Doskonałym tego przykładem jest asystentka finansowa Pani Ala, która bezpłatnie, w prosty i wygodny sposób jest w stanie pomóc w wyborze produktów finansowych takich jak leasing, ubezpieczenie lub kredyt. Jak to działa?

Pani Ala - Asystentka finansowa
Pani Ala Asystentka finansowa

Chatbot, czyli wygodny i szybki sposób na zbadanie Twoich potrzeb

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że rozmowa prowadzona przez chatbota to dopiero pierwszy krok. Jeśli obawiasz się, że biorąc kredyt na 300 tyś. nawet nie zamienisz słowa z profesjonalnym doradcą, to od razu rozwieję Twoje wątpliwości. Chatbot to narzędzie, które pomaga głównie przy badaniu Twoich potrzeb. Jeśli rozmowa wkracza na bardziej zaawansowany temat, to zaopiekuje się Tobą profesjonalny doradca, który odpowie na wszystkie Twoje pytania i dobierze najkorzystniejsze rozwiązanie.

Po pierwsze — doświadczenie wielu doradców w jednym miejscu

Wybierając produkty finansowe chcemy to zrobić jak najlepiej. Łatwo jest się jednak pogubić w gąszczu skomplikowanych zapisów 16 stronicowej umowy napisanej drobnym drukiem. Dodatkowo mnogość ofert na rynku jest wręcz przytłaczająca. Która z nich jest najkorzystniejsza? Czy w tej ofercie nie ma żadnych haczyków? I jak w tym wszystkim nie zwariować?

Aby znaleźć odpowiedzi na takie pytania pewnie czytasz artykuł za artykułem i odwiedzasz wiele miejsc takich jak banki, placówki ubezpieczeniowe czy też siedziby doradców. To bywa frustrujące.

Rozmawiając z Alicją masz dostęp do specjalistów, którzy pomogą Ci we wszystkim co związane z finansami. Potrzebujesz leasingu na samochód? Chcesz wykupić ubezpieczenie na życie? Nie jesteś pewien czy ta konkretna oferta jest najkorzystniejsza? Alicja odpowie na wszystkie Twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Po drugie — mobilność i dostępność

Czy zdarza Ci się stać w kolejce do banku? A może spędzasz godziny w popołudniowych korkach, gdy jedziesz na spotkanie z doradcą? Z Panią Alą porozmawiasz o finansach w każdym miejscu i o każdej porze. Zwłaszcza wtedy, gdy spotkanie z doradcą lub wizyta w placówce ubezpieczeniowej jest niemożliwa. Z Alicją możesz pisać w podróży, w przerwie między zajęciami albo w niedzielny wieczór. Zawsze masz pewność, że odpowie na Twoje pytania i szybko dostarczy Ci wiedzę, której potrzebujesz. Wystarczy do tego tylko urządzenie, które ma dostęp do messengera.

Po trzecie — dostępność dla każdego

Pisząc do Pani Ali możesz zapytać o wszystko co związane z finansami. Nie ma znaczenia czy potrzebujesz podstawowej wiedzy czy gotowej oferty dopasowanej do konkretnych potrzeb. Alicja pomoże Ci w każdej sprawie.

Po czwarte — wygoda i bezpieczeństwo

Nie martw się o to, że zgubisz ważny dokument albo zapomnisz podpisu na spotkanie w banku. Korzystając z Pani Ali, wszystkie formalności są w jednym miejscu i zawsze możesz do nich wrócić. Twoje konwersacje z doradcą też są dostępne w aplikacji. Jeśli masz wątpliwości co do oferty bądź innych formalności, wystarczy że napiszesz i natychmiast otrzymasz wyjaśnienie.

Po podpisaniu umowy także nie zostajesz sam. W razie pytań, masz dostęp do wygodnej obsługi posprzedażowej, która zadba o Ciebie w razie kłopotów.

Do zalet aplikacji należy też to, że nie musisz podejmować decyzji na gorąco. Masz czas i na spokojnie możesz ocenić czy aby na pewno oferta jest korzystna. Pytania również możesz zadawać w międzyczasie. Jedziesz w tramwaju albo masz przerwę w pracy? W każdej chwili możesz wrócić do zapisanej wcześniej rozmowy i ją kontynuować.

Po piąte — całkowicie bezpłatna pomoc

Fachowa wiedza doradców kosztuje. To jasne. Podobnie jak prenumeraty branżowych portali i magazynów finansowych. Rozmowa z Alicją jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca. Wyobraź sobie, że masz pod ręką osobistą asystentkę, która w każdej chwili jest gotowa Ci doradzić w kwestiach finansowych. Szybko, prosto i bezpłatnie. Chcesz się przekonać? Szybko rozpocznij rozmowę na messengerze.

Pani Ala - Asystentka finansowa
Pani Ala Asystentka finansowa