Hosting WordPress – tani, czy wydajny?

Wiele osób planujących stworzenie i postawienie swojej własnej witryny internetowej, nie zastawia się dużo w kwestii wyboru serwera, który jest niezbędny do funkcjonowania strony w Internecie. Jest to typowy błąd początkującego, gdyż tak naprawdę jest to kluczowa kwestia, która wpływa nie tylko na jakość i szybkość działania strony, a także odpowiada za sprawne przesyłanie danych na serwer, czy bezproblemowe otrzymywanie poczty. Decyzja serwera powinna, więc być przemyślaną, a nie podejmowaną spontanicznie decyzją.
Jaki serwer dla WordPressa wybrać?

Admin -
Admin
word press
czat o finansach

Obecnie istnieje wiele firm hostingowych, dostarczających serwery dla stron internetowych, mniej lub lepiej znanych. Po zapoznaniu się z podstawowymi ofertami kilku z nich można na pierwszy rzut oka zauważyć, że różnią się one m.in. przestrzenią dyskową, transferem danych, ilością możliwych kont pocztowych do utworzenia, ilością możliwych baz danych do utworzenia, możliwościami tworzenia kopii zapasowych (backupu), czy instalacją darmowego certyfikatu bezpieczeństwa SSL. Opcje te i różnice oczywiście mają wpływ na cenę usługi, gdyż opcja z przykładowo mniejszą ilością baz danych i kont pocztowych oraz ograniczonym transferem danych będzie miała cenę niższą, niż serwer z rozbudowanymi możliwościami. W przypadku strony opartej o system WordPress jak i każdej innej trzeba brać pod uwagę np. to, czy strona będzie rozbudowana, czy będzie sklepem internetowym, czy też zwykłą wizytówką firmy, ile kont pocztowych będzie musiała założyć dla pracowników firmy itd.

Najlepszy hosting WordPress

Oprócz podstawowych opcji wyboru serwera coraz częściej spotkać się można z wyodrębnioną ofertą, dedykowaną dla systemu WordPress. Oznacza to, że serwer reklamowany tym tytułem jest specjalnie przygotowany pod funkcjonowanie tego systemu CMS. Jest on zazwyczaj dużo szybszy, gdyż WordPress, przepełniony wtyczkami i rozbudowanymi szablonami, potrzebuje wydajnego i szybkiego serwera, a prędkość ładowania strony jest jednym z czynników, które brane są pod uwagę przez wyszukiwarki (w procesie pozycjonowania) oraz przez zwykłych użytkowników, którzy chcą korzystać ze strony bezproblemowo.

A więc tani, czy wydajny?

Tak naprawdę, nie istnieje jednoznaczna, uniwersalna odpowiedź, która będzie miała zastosowanie dla wszystkich stron internetowych. Każda z nich spełnia inne cele, realizuje inne funkcje i ma inne potrzeby, a to właśnie je trzeba dostosować i wziąć pod uwagę wybierając hosting dla strony. Warto oprócz samych opcji i możliwości serwera, spojrzeć również na inne kwestie związane z obsługą techniczną i kontaktem z dawcą hostingu.

Zobacz także porównanie WordPress.com vs WordPress.org.

Przeczytaj także:

PaniAla czat o finansowaniu

    Admin -
    Admin

    Zobacz więcej

    Jeśli interesują Cię produkty finansowe skorzystaj z bazy wiedzy by dowiedzieć się więcej.